İnternet explorer ın her zaman ekranı kaplaması..

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Killer
16-03-2004, 19:44   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
166 mesaj

Bilindiği gibi internet explorer penceresini kapatırken,en son hangi boyutta tutarsanız,tekrar açtığınızda o şekilde açılıyor.Bunun her zaman,ekranı kaplamış şekilde açılmasını sağlamak için registry den bi değerin değiştirileceğini hatırlıyorum,ama o kısmı bulamıyorum.Nerede acaba,bilen var mı?

Son Düzenleme: Killer ~ 16 Mart 2004 21:00
Brigand
17-03-2004, 16:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
145 mesaj

exploreri kapatırken tam ekran olarak kapat. ben böyle biliyorum. sonr açtığında kapadığın gibi tam ekran olur. ama bunun shareware/freeware bölümüyle alakası nedir???

hasanyasin
17-03-2004, 21:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Bölüm konusunda haklısınız sevgili Brigand; fakat bu Killer'in ilk dalgınlığı, mazur görülmeyi hak eden bir arkadaşımız...

IE'de pencere boyutları kaydediliyor; fakat tam ekran olup olmadığı belirlenemiyor. Sadece ilk açtığınızda tam ekran olmasını sağlayan bir Registry anahtarı var. Bu Microsoft'un çözmesi gereken binlerce problemden biri... En güzeli Opera...

Killer
18-03-2004, 14:59   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
166 mesaj

ikinize de cevabınız için teşekkür ederim..demekki böyle bir şeyi ayarlayamıyoruz..
brigand,zaten bunu bende biliyorum,bir pencereyi tam ekran olarak kapattığım zamn,tekrar açtığım ekranı kaplamış olarak açılıyor..ilk mesajımda da bunu belirtmiştim..yalnız i.e da gezerken bir sayfayı "yeni pencerede aç" dememe rağmen,küçük başlıyordu..neyse artık..
ayrıca bu bölüme yazdım..çünkü bu konuyla ilgili doğru düzgün bi forum bulamadım..işletim sistemlerine yazsam olmazdı,web tasarımı,programlama,teknoloji vs. zaten alakasız..gereye 2 yer kalıyordu..biri chip bölümü,diğeri de bu bölüm yani yazılımlar..internet explorer da bir yazılım olduğu için bu kısma yazmayı uygun gördüm..sizce nereye yazsaydım?! forumda her bölümün altın "diğer" diye bi şey olsa bence daha iyi olurdu..

Brigand
18-03-2004, 20:47   |  #5  
Yıllanmış Üye
145 mesaj

Ya ben size avant browseri tavsiye edeyim. küçük boyutlu. ama mükemmel. ben onu kullanıyorum. hemde freeware (İşte bölümle ilgisi ortaya çıktı Gülümseme). deneyin bence. çok süper. yeni özelikleri var. pop-up engelliyo,isterseniz resimleri açmıyorsunuz, aynı şekilde flashları önleyebiliyorsunuz. en güzelide bütün pencereler programın kendi içinde sıralanıyor. tek tuş ile bütün pencereleri kapayabiliyorsunuz, sıralayabiliyorsunuz. deneyin...

Senin sorununa gelince bir linke tıkla açılan sayfayı büyüt ondan sonra tekrar dene. hee olmuyo diyosun. bende oluyo valla. bu kadar yardım edebilecem.

Killer
19-03-2004, 07:09   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
166 mesaj

teşekkürler.

Brigand
19-03-2004, 10:57   |  #7  
Yıllanmış Üye
145 mesaj

hallettin mi?

Killer
19-03-2004, 18:12   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
166 mesaj

hayır olmuyor.(yeni sayfada açılanlar) zaten önceden de yeni sayfada açtıklarımı kapatırken,ekranı kaplamış şekilde kapatıyordum fakat yeniden bastığımda(sağ tuş-yeni pencerede aç tan) küçük başlıyor..bunun dışında her yeni i.e. büyük başlıyor burda sorun yok..tabii küçük olarak kaptmadıysam..
ektra bir program da yüklemek istemiyor,var olanla yetiniyorum..gerek yok yani.
tşkler.

Brigand
22-03-2004, 00:00   |  #9  
Yıllanmış Üye
145 mesaj

hee bak şey dene. eğer o büyütme küçültme simgesinden olmuyorsa pencerenin üstteki çubupuna çift tıkla. yine büyütme küçültme işlevini görür. ama bende öyle olduğun böyle denemiştim. tabi hangisi çalışır bilmiyom ama bi dene.

Killer
22-03-2004, 06:53   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
166 mesaj

zaten ben büyütmek için pratik olarak üst çubuğa çift tıklıyorum..neyse artık,ilk açılan sayfanın büyük çıkması da yeterli.

aragorntheelessar
22-03-2004, 15:38   |  #11  
Yıllanmış Üye
268 mesaj

istersen masaüstünde explorer kısayoluna sağ tuşla ıkla ve herzaman tam ekran olarak aç sekmesini etkin kıl belki işe yarar.

hasanyasin
23-03-2004, 13:57   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Killer'in sorunu, ie'nin açılırken tam ekran olmaması değil. Bunu zaten yapabiliyoruz; yani ie, açılırken her zaman tam ekran açılabiliyor. Mesele, ctrl+n ya da, yeni pencerede aç [open in new window] dediğimiz zaman, açılan pencerenin, boyut olarak tam ekran boyutlarında olmasına rağmen, "tam ekran" dediğimiz pencere modunda olmaması. Bildiğiniz gibi tam ekran yaptığımız pencerelerin çerçeveleri görüntülenmiyor ve başlık çubuğu ekranın tam üstüne yapıştığı için çok daha "şık" duruyor; fakat tam ekran olamadığı halde, tam ekran boyutlarında olduğunda çok "tip" ve çok "gıcık" bir görüntü oluşuyor...

Buradaki problem, ie'nin yeni bir pencerenin boyutlarını belirlemek için registry'de kullandığı kayıtların, sadece pencere boyutlarını belirliyor olması. Pencere moduna dair bir kayıt yok ve ie böyle bir kayıt aramıyor... Bill'e söyledim, bakalım ne zaman gelecek bu özellik... Zaten ben ie'de de tab [aynı pencere içindeki sayfalar] kullanımına geçilmesini bekliyorum ve bu yapılırken, programcılar önemsemediği halde kullanıcılar için çok mühim olan bu türden "ayrıntıları" da çözeceklerine inanıyorum...

Killer
23-03-2004, 17:34   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
166 mesaj

:) inşallah dediğiniz gibi yaparlar da,bizde sinir olmaktan kurtuluruz..
saygılar.