İnternet Explorer Kendi Kendine Sayfalar Açıyor

TsigaLko
29-07-2011, 15:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Selamlar. Sitede ve internette bunun hakkında birçok soru var çok şey denedim ama bir türlü yapamadım.
Ben normalde Firefox kullanıyorum İE ile fazla işim olmaz. Ama bir süredir İE çalışmamasına rağmen hatta internette gezinmiyorken bile(firefoxta) kendi kendine 1 sayfa açıyor ve reklam sitelerine yönlendiriyor. Yönlendirdiği sitelerden büyük çoğunluğu Online Browser Oyunları vb. Her defasında 1 tane açıyor ve kapattıktan 10-15 dk sonra tekrar bir kere açıyor ve bir daha... Bu böyle devam ediyor. Çok sinir bozucu.
Çok şey denedim. Öncelikle Antivürüs olarak kullandığım McAfee ile bilgisayarı tamamen tarattırdım sadece 2 dosyaya virüs bulaştığını söyledi ve bunları sildim. 2 de olası istenmeyen program buldu bunları da sildirdim. Trojan Remover ile tamamen tarattırdım ancak değişen birşey olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

TsigaLko
29-07-2011, 16:02   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Ayrıca görev yöneticisinde daha önce görmediğim 2 adet işlem var.
Bunlar:
Xnq.exe     Açıklama kısmında "HSucro setup X" yazıyor.
Xqihoa.exe   Açıklama kısmında "Sucrod setup Vz" yazıyor.

faceman
30-07-2011, 14:38   |  #3  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

o exe ler arka planda çalışan virüsler maalesef bilgisayarınızı kaspersky-norton gibi antivürüslerle tarayın.sonra hijackthis ile taratın ve sorunları çözün.eğer geçmezse daha güçlü antivürüsler deneyin(örn:combofix-malwarebytes)gibi.

Kapalı Hesap (190488)
30-07-2011, 17:38   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
308 mesaj

-sorun virüs gibi görünüyor...ama ilkin şunu yap...başlat/çalıştır/msconfig/başlatma yazan yere tıkla...karşına windows açılışında otomatik olarak çalışan yazılımlar çıkacaktır...sen ise Antivirüs ve windows dışında olan bütün himzetlerin tikini kaldır uygula ve tamam de pc yeniden başlat ve test et...bununla sistem açılışında işletim sistemi mentalleri ve antivirüs dışında olan herşey başlangıçta çalışmaz sen bunarı istediğin zaman manuel olarak çalıştırabilirsin bunu yapmanda sorun ok hatta fayda wardır pc daha hızlı çalışır

-eğer dediğin sorun bunu yaptığın takdirde hala dewam ediyorsa ikinci olarak Kaspersky internet securty 2012'yi indirip kur ve sistemi full tarat...sorun ortadan kalkarsa OK ama hala dewam ediyorsa,

-üçüncü seçenek olarak sisteme format atmadan sistemi format cd/dvd ile onar...bu işlemin nasıl yapıldığı nette mevcut uzun olduğu için yazmıyorum...sorun bununla da çözülmezse format atmaktan başka çare kalmıyorrr...

sosyalik
31-07-2011, 15:52   |  #5  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

HijackThis ile düzelecektir:
Kullanımı
İndir

Son Düzenleme: sosyalik ~ 31 Temmuz 2011 15:54
M.G.G
31-07-2011, 19:45   |  #6  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

Windows tuşu+R yap
Services yaz
Servisler kısmından
HSucro
Sucrod
Xnq.exe
Xqihoa.exe
Xnq
Xqihoa
terimlerini sırayla arat bulduklarının hepsini devre dışı yap.Sonra da Msconfig/Başlangıç sekmesinden  Xnq.exe ve Xqihoa.exenin başlamasını devre dışı yap.Bilgisayarı yeniden başlat.Trayıc önbelleği ve çerezleri temizle yüksekk ihtimal sorunun çözülecektir
kolay gelsin ;)