internet explorer ve dahası

punisher16
25-01-2009, 21:54   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
42 mesaj

Arkadaşlar bilgisayarıma format attım modemi tekrar kurdum ama bi sorunum var internete girdiğimde örneğin google a birşey yazıyorum tıklıyorum sayfa ilk deneyişte açılmıyor 5 6 yenilemeden sonra anca açılıyor bunun sebebi nedir sorunlarımdan sade birisiydi bu msn 'i açamıyorum proxy ayarları falan birşey dedi ilk başta şimdi  hiç birşey demiyor ne yapacağımı şaşırdım
görev yöneticisi açılmıyor sitede verilen yöntemleri denedim ama yinede yönetici tarafından devre dışı diyor ilgilenirseniz sevinirim
bu konuyu açmak için 5-6 kez denedim :)

Banned
25-01-2009, 22:20   |  #2  
Banlandı
275 mesaj

ARKADAŞIM BUNA BİRÇOK ŞEY SEBEP OLABİLİR. ÖNCELİKLE MODEMİN AYARLARININ DOĞRU YAPILDIĞINDAN VE BİR İP ALDIĞINDAN EMİN OL. SONRA MODEME DOĞRU BİR ŞEKİLDE BAĞLANABİLDİĞİNDEN EMİN OL (WIRELESS BAZEN SORUN ÇIKARABİLİR). SANA ÖNERİM İLK BAŞTA KABLO İLE BAĞLANMAN. BUNLARDAN EMİNSEN SORUN BİLGİSAYARINDA DEMEKTİR. SEN FORMAT ATAR ATMAZ HİÇBİŞEY YÜKLEMEDEN BU HATAYI YAPIYORSA EĞER BİŞEY DİYEMEM AMA BAZI ŞEYLER YÜKLEDİKTEN SONRA YAPIYORSA SİSTEMİ GERİ YÜKLE.

01apachi
25-01-2009, 22:22   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj

başka bir cd ile tekrar format ;(

01apachi
25-01-2009, 22:25   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj

AMIGA500 benim yazılar seninkilerin yanında küçücük kalmış..
komplex yaptımGöz kırpma

punisher16
26-01-2009, 10:28   |  #5  
OP Yeni Üye
42 mesaj
AMIGA500
ARKADAŞIM BUNA BİRÇOK ŞEY SEBEP OLABİLİR. ÖNCELİKLE MODEMİN AYARLARININ DOĞRU YAPILDIĞINDAN VE BİR İP ALDIĞINDAN EMİN OL. SONRA MODEME DOĞRU BİR ŞEKİLDE BAĞLANABİLDİĞİNDEN EMİN OL (WIRELESS BAZEN SORUN ÇIKARABİLİR). SANA ÖNERİM İLK BAŞTA KABLO İLE BAĞLANMAN. BUNLARDAN EMİNSEN SORUN BİLGİSAYARINDA DEMEKTİR. SEN FORMAT ATAR ATMAZ HİÇBİŞEY YÜKLEMEDEN BU HATAYI YAPIYORSA EĞER BİŞEY DİYEMEM AMA BAZI ŞEYLER YÜKLEDİKTEN SONRA YAPIYORSA SİSTEMİ GERİ YÜKLE.
modem ayarlarından eminim bazen hiç bir sorun olmuyor(en fazla 2dk :D )bazende hiç girilmiyor şu an msn düzeldi 2.denemede giriyor fakat internet explorer ile bi siteye girdiğimde mesela buraya cvp yazmak için geliyorum cvp yazıyorum yanıtı göndere tıklıyorum sayfa görüntülenemiyor diyor sorun bilgisayarda ise neresinde ? bu yanıtı göndermek için bile kaç kere uğraşıyorum :/

Banned
26-01-2009, 10:38   |  #6  
Banlandı
275 mesaj

Sorunun sadece internet bağlantısı ile ilgili ise bilgisayarının ethernet kartında ya da wireless kartında sorun olabilir. Ama yine de modemden ve internet bağlantısının doğruluğundan emin olmak için varsa başka bir bilgisayar ile senin evdeki modemden bağlanmaya çalış. Eğer başka bilgisayarda sorun olmuyorsa. Sadece senin bilgisayarın üzerindeki sorunlara yoğunlaşalım. Bu arada internetten başka bir yerde sıkıntı yaşıyorsan bunu da yaz.

punisher16
26-01-2009, 11:27   |  #7  
OP Yeni Üye
42 mesaj
AMIGA500
Sorunun sadece internet bağlantısı ile ilgili ise bilgisayarının ethernet kartında ya da wireless kartında sorun olabilir. Ama yine de modemden ve internet bağlantısının doğruluğundan emin olmak için varsa başka bir bilgisayar ile senin evdeki modemden bağlanmaya çalış. Eğer başka bilgisayarda sorun olmuyorsa. Sadece senin bilgisayarın üzerindeki sorunlara yoğunlaşalım. Bu arada internetten başka bir yerde sıkıntı yaşıyorsan bunu da yaz.
firefox denedim o da aynı şeyi yapıyor ethernet kartında problem olabilir onu bilemiyorum onu nasıl yükleyeceğim ?

modemimin markası pikatel airmax-101 kablolu kullanıyorum
acaba yüklerken mi hata yaptım protokol yazan yere PPoA ve PPoE vardı ilk PPoE ile kurdum sorun çıkmıştı şu an PPoA ile kurdum aynı sorun yine devam ediyor :S

punisher16
26-01-2009, 11:31   |  #8  
OP Yeni Üye
42 mesaj

şu anda PPoA yı seçtiğimden beri 1 kere aynı yaptı bakalım yapacakmı bilmiyorum :S

Banned
26-01-2009, 11:38   |  #9  
Banlandı
275 mesaj

dostum protokol PPPOE olacak ama dediğim gibi bağlantıdan emin olmak için başka bir bilgisayarla denemende fayda var. sorun ethernet kartındaysa ya sürücüsünü güncelle o da yemezse malesef yeni bir ethernet kartı almak zorundasın. ama korkma pahalı değildir.

punisher16
26-01-2009, 15:49   |  #10  
OP Yeni Üye
42 mesaj

peki nasıl güncelleme yapacağım ethernet kartına ?

Banned
26-01-2009, 16:10   |  #11  
Banlandı
275 mesaj

TABİKİ BUNUN İÇİN KARTIN MODELİNİ (YA DA ANAKARTIN ÜZERİNDEYSE ONUN MODELİNİ) BİLMELİSİN. BİLMİYORSAN AYGIT YÖNETİCİSİNE GİRİP ORADAN AĞ BAĞDAŞTIRICILARINA TIKLARSAN MODELİ GÖZÜKECEKTİR. MARKANIN KENDİ SİTESİNE GİR VE ORADAN SON DRİVER I İNDİR. AMA SENİN PROBLEMİN ÇOK RASTLANAN Bİ DURUM DEĞİL O YÜZDEN İLK ÖNCE YAPMAN GEREKEN MODEMİN AYARLARININ DOĞRULUĞUNU KANITLAMAK İÇİN BAŞKA BİR BİLGİSAYAR BULUP SENİN MODEMİNDEN İNTERNETE ÇIKARMAK VE AYNI SORUNLA KARŞILAŞIP KARŞILAŞMADIĞINI GÖRMEK OLMALI.

punisher16
26-01-2009, 21:51   |  #12  
OP Yeni Üye
42 mesaj

Aygıt yöneticisi MSIMG32.dll olmadığı için başlatılmıyor bunun gibi bir hata veriyor indirdim ama nereye atacağımı bilmiyorum system32 nin içine attım olmadı nette şu an normal çalışıyor ama ilerde ne olur bilemem ben yinede güncelleyem bulmamın başka yolu var mı everest programı işe yarar mı yararsa hangi sekmesindedir ?