Internet Explorer yazdırma Sorunu

Erkulkazim
03-03-2007, 09:41   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
96 mesaj

Arkadaslar bilirsiniz internet explorerda 2 türlü yazdırma vardır
1- Ctrl-P(Yani Dosya menüsünden Yazdır)
2- Araçlardaki yazdır butonuna tıklayarak

Bende bunlar çalışmıyor
ama normal word,excel, vb programlarda yazdırma çalışıyor
sizce sebep ne olabilir?
Çok şey denedim...

bote
03-03-2007, 10:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
121 mesaj

internet seçeneklerinden gelişmiş sekmesiden düzeltebilirsin

Erkulkazim
03-03-2007, 13:29   |  #3  
OP Üye
96 mesaj

olmadı

GRaNZaT
03-03-2007, 18:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,234 mesaj

Dolaylı bir yöntem olarak PrintScreen butonunu kullanabilirsin.

viking20
03-03-2007, 19:33   |  #5  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Web sayfası yazdırmak için:
Internet Explorer'da, yazdırmak istediğiniz web sayfasına gidin.
Yazdır düğmesinin  sağındaki oku tıklatın, ardından Yazdır'ı tıklatın.
İstediğiniz seçenekleri belirleyin ve Yazdır’ı tıklatın.
Bir çerçeve içindekileri yazdırmak için, çerçeveyi sağ tıklatın, Yazdır'ı tıklatın ve Yazdır iletişim kutusunda Yazdır'ı tıklatın.
Bir resmi yazdırmak için resmi sağ tıklatın, Resim Yazdır'ı tıklatın, ardından Yazdır iletişim kutusunda Yazdır'ı tıklatın.
Bir web sayfasının belirli bir kısmını yazdırmak için, söz konusu kısmı seçin ve sonra Yazdır'ı tıklatın. Yazdır iletişim kutusunda, Seçim'i tıklatın ve ardından Yazdır'ı tıklatın.
Bir web sayfasının yazdırıldığında nasıl görüneceğine bakmak için, Yazdır düğmesinin  sağ tarafındaki oku tıklatın ve ardından Baskı Önizleme'yi tıklatın. Baskı Önizleme'de, sayfanın nasıl yazdırılacağıyla ilgili değişiklikler (döndürme, sıkıştırma veya yayma gibi) yapabilirsiniz.
---------------------------
Internet Explorer’ı kaldırmak için
Internet Explorer düzgün çalışmıyorsa, nedeni bazı önemli dosyaların kaybolmuş veya zarar görmüş olması olabilir. Bu durumda, Internet Explorer'ı kaldırıp yeniden yüklemek genellikle yararlı olur.
Windows'ta Başlat'ı ve Denetim Masası'nı tıklatın, ardından Program Ekle veya Kaldır'ı tıklatın.
Programı kaldır'ı tıklatın.
Yüklü programlar listesinde Internet Explorer 7'yi ve ardından Kaldır'ı tıklatın.
Internet Explorer'ı kaldırmak için ekrana gelen yönergeleri izleyin.
İsterseniz, şimdi Internet Explorer 7 (() web sitesine giderek Internet Explorer 7'yi karşıdan yükleyip yeniden kurabilirsiniz.
Internet Explorer 7'yi yüklemeden önce bilgisayarınızda Internet Explorer'ın önceki bir sürümü varsa, Internet Explorer 7'yi kaldırdığınızda bilgisayarınız önceki sürüme geri döner.
------------------------------------------
Internet Explorer'ı varsayılan ayarlarına sıfırlama
Internet Explorer'ı varsayılan ayarlarına sıfırlayarak, bilgisayarınıza ilk yüklendiğindeki durumuna döndürün. Bu, yüklemeden sonra değiştirilen ayarların neden olacağı sorunların giderilmesi açısından yararlıdır. Internet Explorer'ın varsayılan ayarlarını geri yüklediğinizde, önceden depolanan tanımlama bilgilerini, form verilerini, parolaları veya önceden yüklenen tarayıcı eklentilerini kullanan bazı web sayfaları düzgün çalışmayabilir. Internet Explorer'ı varsayılan ayarlarına sıfırlamak, sık kullanılanlarınızı, özet akışlarınızı ve diğer birkaç kişiselleştirilmiş ayarlarınızı silmez. Söz konusu ayarların sıfırlanıp sıfırlanmadıklarını veya güncelleştirilip güncelleştirilmediklerini görmek için aşağıdaki tabloya bakın.
Bilgisayarınızı Windows yüklenmiş olarak aldıysanız, üreticinin belirttiği tüm ayarlar yeniden uygulanacaktır. Bu ayarlara belirli bir giriş sayfası veya arama sağlayıcısı dahildir.
Internet Explorer'ı varsayılan ayarlarına sıfırlamak için
Açık olan Internet Explorer veya Windows Gezgini pencerelerini kapatın.
Internet Explorer’ı açın.
Araçlar düğmesini ve ardından Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
Gelişmiş sekmesini ve sonra Sıfırla'yı tıklatın.
Internet Explorer Ayarlarını Sıfırla iletişim kutusunda Sıfırla'yı tıklatın.
Internet Explorer varsayılan ayarları geri yüklemeyi tamamladığında, Kapat'ı ve ardından Tamam'ı tıklatın.
Internet Explorer'ı kapatın.
Değişiklikler Internet Explorer'ı bir sonraki açışınızda uygulanacaktır.
Görüntülenen tüm pencereleri kapatmanıza rağmen sıfırlamaya çalıştığınızda hata iletisini almaya devam ederseniz, arka planda çalışan programlar olabilir. Windows'u yeniden başlatın, Internet Explorer'ı açın ve yeniden sıfırlamayı deneyin.
Kategorilerden herhangi biri sıfırlanamazsa, bunun nedeni Internet Explorer'ın bir dosyaya veya kayıt defteri ayarına erişememesidir. Bu, yetersiz güvenlik öncelikleri, dosya veya ayarların başka bir program tarafından kullanılıyor olması ya da düşük bellek veya yüksek CPU kullanımından kaynaklanabilir. Internet Explorer'ı, söz konusu ayarları sıfırlamadan kullanmaya devam edebilir veya bilgisayarınızı yeniden başlatıp yeniden sıfırlamayı deneyebilirsiniz.
Internet Explorer'ı bir sunucu üzerinden kullanıyorsanız ve sağlamlaştırmayı (sunucular üzerinden kullanımda daha yüksek güvenlik ayarları) devre dışı bıraktıysanız, sıfırlama işlemi istemci güvenlik düzeyinde gerçekleştirilir. Güvenlik düzeyini artırmak istiyorsanız, sağlamlaştırmayı yeniden yüklemelisiniz.

Erkulkazim
08-03-2007, 14:25   |  #6  
OP Üye
96 mesaj

arkadaslar bilgisayar acemisi değilim
ve açık öğretimde çalışıyorum
benim problem derinden herhal
çünkü excel,word,vb hepsinde yazdır(Ctrl+p) bunlar çalışıyor
ama sadece explorerda çalışmıyor

Bote tşkler ama olmadı senin dediğin
Granzat belge çıkartıyorum internetten bize ait bir bölümden
viking20 granzata verdiğim cvbı sanada söylüyorum

belki konusmamı sert anladınız ama kusura bakmayın
neyse anlicanız
excelden wordden p.pointten hepsinden işimi yazdırmayı görüyorum problem yok ama
internet explorerdan hiçbir siteden hiçbir şekilde yazı çıkartamıyorum

Not:açık öğretimde çalışıyorum internet üzerinden öğrenim belgesi veriyoruz.. o yüzden internetten yazdırma yapıyorum...

zrzoop
17-02-2009, 22:36   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum bu sorunun çözümünü bilen varsa yazabilirse çok sevinirim... yıllardır bilgisayar teknik servislerinde çalişiyorum ilk defa bu sorunla karşılaştım... şimdiden teşekkür ederim ilginiz için..

zrzoop
17-02-2009, 23:08   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaslar ben sorunu çözdüm teşekkürler.. :) başka bi program engelliyormuş...