İnternet Explorerda c:/secure32.html sorunu

hanbaba
05-01-2007, 00:19   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
45 mesaj

İE açarken şu hata iletisiyle karşılaşıyorum.
'file:///c:/secure32.html' bulunamadı. Yolun veya internet adresinin doğruluğundan emin olun." Bu iki gün önce internetten bulaştı. Ya virüs ya da solucan tam bilemiyorum. Ağda araştırma yaptım ve bunun bazı kişilerde ciddi sorunlara neden olduğunu okudum. Şimdilik bir sorunla karşılaşmadım ama İE açılış sayfam c:/secure32.html olarak değiştirilmiş. O kadar uğraşmama rağmen açılş sayfamı değiştiremedim. Bu beladan nasıl kurtulabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son Düzenleme: hanbaba ~ 05 Ocak 2007 00:21
BOOMFUNKMCS
05-01-2007, 01:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\
Internet Explorer\Control Panel anahtarını açın. Sağ tarafta bulunan HomePage REG_DWORD 0X00000001(1) değerin-
deki parantez içindeki (1) değerini (0) olarak değiştirin

böylece internet explorer başlangıç sayfasını değiştirmiş olursun ve sorunundan kurtulursun arkadaşım.
başarılar...

Son Düzenleme: BOOMFUNKMCS ~ 05 Ocak 2007 01:23
hanbaba
05-01-2007, 06:10   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
45 mesaj

Boomfunkmsc kardeş ilgilendiğin için teşekkür ederim, fakat benim regeditin içinde "policies"in içindeki "microsoft"un içinde İE ve dolayısıyla "control panel" anahtarı gözükmüyor. Software içindeki ilk "microsft"a da baktım orada İE var ama "control panel" yok. Nasıl çözeceğiz bu sorunu?

Son Düzenleme: hanbaba ~ 05 Ocak 2007 06:11
BOOMFUNKMCS
05-01-2007, 11:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

benzer sorun yaşayan birinden alıntıyı vereyim sana arkadaşım;

"sorun bitti bakın ne yaptım size de olursa aklınızda bulunsun:

ad-aware ile tarama yaptığımda registry'de winlogon altında achi.exe dosyasını uyarı olarak veriyordu.

bende tüm sistemde achi dosyasını arattır c:\windows\system32 içerisinde achi.pdf ve achi.dll dosyalarını gördüm bunları silmeye kalktığımda beni uyardı
daha sonra registry içerisinde achi olarak arama yaptım ve çıkan herşeyi temizledim sonrada system32 klasöründeki dosyalar silmeme izin verdi windows ve onlarıda temizledim.

sistemi yeniden başlattım ve sorun kalmadı artık"

(()