internet explower sunucusu çalışmıyor

HPQ-User
06-06-2008, 22:34   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Gökhan özdemir sormuş:
şimdi benim bilgisayarım internete bağlı bilgisayarımda diğer internet ile ilgili alanları kullanabiliyorum ama internet explowerı  kullanamıyorum internet explowerı açtığım zaman sunucu bulunamıyor diyor giriş sayfamı google yapıyorum veya başka bir site yine aynı hatayı veriyor sizden bu sorunuma bir  çözüm istiyorum satgılarımla iyi günler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bilgisayarım internet li bir bilgisayardır herşeyi orjınaldır

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; FunWebProducts; .NET CLR 1.1.4322)

Batıkan Doğan
06-06-2008, 22:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj

Mozilla Firefox veya başka bir İnternet Tarayıcısında denediniz mi? Eğer değişik tarayıcılarda da bu sorun varsa sorun DNS sunucularınız da olabilir. Bunun için TRKY-DnsAyar adlı programı kullanabilirsiniz. Programı kurduktan sonra "Yeni bir DNS sunucusu seç"e tıklayın ve bekleyin, bakalım sonra İnternet sayfalarını açabilecekmisiniz. Eğer açılmazsa demekki sorum IE'da. O zaman da Internet Explorer'ı kaldırıp tekrar kurmanızı tavsiye ederim. İyi akşamlar.

Mozilla Firefox: http://download.mozilla.org/?pro ... 0.14&os=win&lang=tr
TRKY-DnsAyar: http://www.inndir.com/program.php?id=25326

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 06 Haziran 2008 22:48
Fatih_ARMAĞAN
06-06-2008, 22:58   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

İnternetten veya bazı programlardan bulaşan trojan ve spy'lar başımızın belası olur ve explorer açılış sayfamızı rehin alırlar bu y,zden internet bağlantısını bazende bloke edebilirler.. bunun için güncen bi anti spyware programlarla bilgisayarınız taratınn...

bu linkteki dosyayıda kullanarak açılış sayfanızı ilk haline geri döndürebilirsiniz...

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 06 Haziran 2008 22:59