İnternet Hızım Çok Yavaş

zekibilgin
24-08-2013, 21:51   |  #1  
zekibilgin avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Konuda da belirttiğim gibi, internet hızım çok yavaş. Modemi üst komşudan çekiyorum. Sanırım bugün akk aştım. Dün bu kadar yavaş değildi sanırsam. Ama asıl konu akk aşmasam dahi hızlı olmuyordu. Ödediğimiz paraya göre internet hızının 16 mb/s olması gerekirken torrent ve indirmelerde 500 kb/s üstü göremedim. Wi-Fi kullanıyorum. Az önce yaptığım bir internet testinde sonuç böyle:

Önceden de test yapmıştım. Hatırladığım kadarıyla download 3 mb/s civarıydı. Herhangi bir tavsiyeniz var mı? Ayrıca ttnet i aramadan modem ayarlarından vs. halletme ihtimalim var mı? Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim. Cevaplarınızı Bekliyorum.

Edit: Bu arada Windows 8 Pro Kullanıyorum. Modemin markası Huawei HG-521

Son Düzenleme: zekibilgin ~ 24 Ağustos 2013 21:53
zekibilgin
24-08-2013, 22:20   |  #2  
zekibilgin avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Az önce internet 2 kez gitti. Diğer odadaki bilgisayardan internet hızını test ettim ve çok şaşırdım. 3 mb/s den biraz daha fazlaydı. Sonra kendi bilgisayarımı açıp kapattım ve sonuç bu:

Bu konum çözüldü. Ancak bir sorum olacak. İnternet hızımı artırmanın bir yolu var mı? Veya Youtube'deki videoların hızlı yüklenmesini sağlamanın yolu?

Son Düzenleme: zekibilgin ~ 24 Ağustos 2013 22:21
dogfish01
24-08-2013, 23:37   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
50 mesaj

Arkadaşım, benimde internetim çok yavaştı ve çoğu zaman internet gidiyordu. Öncelikle modeminde bir sorun olup olmadığını anlamalısın. Bunun en iyi yolu, başka bir modemden internete bağlanman örneğin kendi modememinin aynısından bulup kendi telefon şebekene bağlayıp, onu test etmelisin. Eğer sonuç senin modeminin yeni modemden daha yavaş olduğunu gösteriyorsa yeni bir tane modem satın almalısın. Not: Eğer modeminin aynısından bulmak istemiyorsan kendine yeni bir modem satın alabilirsin.