İnternet Hızım kendi kendine düşüyor.

foryou
18-06-2020, 23:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar, iyi geceler.Ben ttnet kullanıcısıyım.Son 1 aydır internette bir gariplik var çözemedim.4. cüye teknik destek ekibini çağırdım.İnternet hızım normalde ttnetin verdiği ölçüde 12mbps olması lazım.Ben bu hızı 1 yıl boyunca kullandım sorunsuz, 4 yıl da aynı binada 8mbps internet kullandım.Sonra son 1 ay birden internet gitmeleri oldu, teknik desteği çağırdım, gelen arkadaş 12mbps hızın fazla olduğunu ve bakır kablolu hatta bilmem ney değerlerinin yüksek olduğunu, hızımı 8mbps ye sabitlediğini söyledi.Böyle de 1 hafta kadar kullandım.Sonra internetim birden hızı düştü.8mbps hız birden 1 mbps oldu.Çağırdım tekrar teknik desteği geldi modeme giden kablonun ucunu azıcık kırptı internetini yenileyeceğim düzelicek dedi ve gitti.Sonra internetim tekrardan 8mbps oldu.Tekrar 1 hafta sonra 1mbps ye düştü.Bu seferde çağırdım da apartman içi hatların değişmesi gerektiğini söyledi, gitti ve hız 8mpbs oldu (sistemden bir şeyler yaptı gidince internet düzeldi).Dün tekrar aynı sorun oldu 4.cüye arıza kaydı açtım.Bilgili abi ve ablalarımdan bu konu hakkında destek istiyorum çaresiz kaldım acaba gerçekten bina içi hatta mu sorun var ? Düzgün bir şekilde sorun olmadan binada 4 yıldır internet kullanıyorum.Çok sağolun şimdiden.Güncel hat değerleri fotoğrafını atıyorum alta.Teşekkürler.