İnternet hızımı artırmak hızlandırmak?

HPQ-User
07-03-2010, 08:37   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ada sormuş:
arkadaşlar selam benim sorunum şu internetim yavaş geç açılıyo sörf fln yavaş sayfalar fln zor yükleniyo mozilla 3.6 denedim opera 10.5 google chrome denedim aynı sadece azcık fark oldu ama yine memnun degilim internete hızımı nasıl artırabilirim?böyle işe yarayan güzel bir program yok mu?yardım lütfen?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel amd
2 gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Nicoll
07-03-2010, 13:50   |  #2  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Mozilla Firefox 3.6'ya NoScript ve Adblock Plus eklentilerini ekleyerek kullanınız. Daha hızlı ve reklamsız olacaktır. NoScript üst düzey bir güvenlik eklentisidir. Bazı sitelerde kodları aktif hale getirmek, mesaj gönderebilmek için sağ alt köşedeki "Seçenekler" kısmından geçici veya kalıcı olarak izin vermelisiniz.

Ayrıca sunucu bazında hızlandırma yapan daha ileri seviye Fasterfox isimli eklentiyi de önerebilirim...

mancukya
07-03-2010, 14:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

mtu ayari harici interneti hizlandiramazsin internetin adsl ve yavas aciliyorsa sorun baska yerde ariycaksin arkadasin verdigi programlar sonraki hedefdir ilk makinen temizmi baglanti hizin nedir ve kac kisi kullaniyorsunuz bunu belirt.