internet hızının düşük olması

HPQ-User
17-05-2008, 17:58   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

fenerbahçe sormuş:
Bilgisayar yeni olmasına rağmen tüm ayarlamalar yapılmasına rağmen internet hızı çok yavaş ve internette syfalar çok yavaş açılıyor.Ayrıca internetten hızlı dosya indireniyorum inernet hızlı indirme proğramı yokmu varsa hangisini, nasıl kurayım.Örneğin geçenlerde demo oyun indirdim 355 mb olmasına rağmen 3.5 saatte indi flash get proğramı ile.Detaylı bir şekilde yardımcı olursanız sevinirim.siz dğerli arkadaşlara sonsuz saygılarımı sunarım.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İNTEL CORE 2 DUO, 160 GB HDD,512 PCI AYRILMIŞ ATI RADEON SAPPHIRE X1550 EKRAN KARTI,1024 DDR 2RAM,2.2 GHZİŞLEMCİ HIZI

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

GaMeRr
17-05-2008, 18:04   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,264 mesaj

İnternet hızının bilgisayar ın yeni alınmış weya hızıyla bir alakası yok.Tamammen sizin internet serwis sağlayıcınızdan we dosya indirdiğiniz sunucudan kaynaklı.İnternetde download menager programı die arattırırsanır bir ton program bulursun.Senin kullandığın flash get programıda gayet kullanışlı we iyi bir program.

numan1941
17-05-2008, 20:06   |  #3  
Taze Üye
8 mesaj

Arka planda çalışan programlarını kontrol et.Bazen arka planda çok program çalışıyor yani RAM den yiyor.Buda internetin yavaşlamasına neden olabilir Göz kırpma

karaseymen
17-05-2008, 21:27   |  #4  
karaseymen avatarı
Yıllanmış Üye
135 mesaj

Bana sorarsanız,zaman zaman yöresel ve genel YOĞUNLUK tan kaynaklanan yavaşlık dışında sürekli bir yavaşlık varsa, VİRÜSten veya geçici dosyalardan vb.sebeplerden doğan yavaşlama söz konusudur.Onun için en sağlıklısı vekolayı, MSN Gelen Kutusuna girin üst çubukta ONECARE yi tıklayın, PCnizi taratın.İyi okuyun,uygulayın.Ayrıca mutlaka bir Antivirüs Programı yüklemelisiniz.Bir de son olarak size kesin tavsiyem(Virüsler temizlendikten sonra) DEEP FREEZEyükleyin.Bence kesin çözüm budur.Kolay gelsin.

HPQ-User
fenerbahçe sormuş:
Bilgisayar yeni olmasına rağmen tüm ayarlamalar yapılmasına rağmen internet hızı çok yavaş ve internette syfalar çok yavaş açılıyor.Ayrıca internetten hızlı dosya indireniyorum inernet hızlı indirme proğramı yokmu varsa hangisini, nasıl kurayım.Örneğin geçenlerde demo oyun indirdim 355 mb olmasına rağmen 3.5 saatte indi flash get proğramı ile.Detaylı bir şekilde yardımcı olursanız sevinirim.siz dğerli arkadaşlara sonsuz saygılarımı sunarım.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İNTEL CORE 2 DUO, 160 GB HDD,512 PCI AYRILMIŞ ATI RADEON SAPPHIRE X1550 EKRAN KARTI,1024 DDR 2RAM,2.2 GHZİŞLEMCİ HIZI

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

viking20
17-05-2008, 21:33   |  #5  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

forumda TCPOptimizer adlı programı aratın,ben bi zaman vermiştim.
----
(buldum)

(veya)
CHİP/ÖZEL SAYI/NASIL YAPILIR 2/Sayfa:92-93 den konu ile ilg.bilgi alınabilir(görsel anlatım).

Son Düzenleme: viking20 ~ 26 Mayıs 2008 22:30
silenceandsilence
17-05-2008, 22:36   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

Arkada çalışan programlara dikkat et Eğer onlar ve başlangıçta çalışan programlar fazlaysa programlar bilgisayarın belleğini tüketebilirler Sık kullanmadığın bir program başlangıçta çalışıp bilgisyarı yorabilir hatta internete bağlanıyorsa kendiliğinden ağı boş yere doldurabilir.
Flasget iyi bir indirme yöneticisi ama bana göre firefox yükleyip "down them all" eklentsini kurup onla indir 550 mb yi öyle 1-1 buçuk saatte indirdim üstelik 1 mbit bağlantı ile ve arada durdurup kaldığım yerden başladığım da oldu.
Şunları sırasıyla yap bakalım bir şey değişecek mi
1: yerel disk(c:) sağ tıkla sağ ortada disk temizleme var diski temizlet ama eski dosyaları sıkıştırma
2: ccleaner kur hem gereksiz dosyaları hem kayıt defterini temizle
3: revo uninstaller kur yukarda 2. sırada araçlar var autorun yöneticisinden başlangıçta başlamasını istemediğin programları sil (böylece hem "msconfig" hem "regedit"den silinecek dikkat et silince geri getiremeyeceksin
sonra gereksiz dosyaları temizle var altta oraya tıklayıp yukardan tara de tarama bitince gelen dosyaları kontrol et önemli bir şey yoksa hepsini sil
Bunları yapınca bütün önbelleklerin silinir
4 :ntregopt kur tarat taramanın sonucunde yeniden başlat de başlayınca sorunun çözülmesi lazım
Hala sorun varsa internet bağlantısında problem olabilir ama bunlar çözecektir

maxell_99
26-05-2008, 22:04   |  #7  
Taze Üye
13 mesaj

Bilgisayarında KASPERSKY yüklüyse kaldır sorun çözülür

viking20
26-05-2008, 22:25   |  #8  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

[3: revo uninstaller kur yukarda 2. sırada araçlar var autorun yöneticisinden başlangıçta...](Alıntı)
evet aynen destekliyor\katılıyorum;gerçekten çok başarılı bir program üstelik freeware.

OnnuuR
26-05-2008, 22:33   |  #9  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,675 mesaj

Bende de olmuştu bi zamanlar 2 mb lık bi dosyayı 15 dk da indiriyordum ama noolduysa kurcaladaım bişiler yaptım 95 mb lık dosyayı 10 dk da indiriyo...