Internet problemi

issues
12-04-2014, 12:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Geçenlerde 2. El i7 socket 1155 8mb 64 bit işlemci aldım. Buna uygun olarak ta asus-z77-a-intel-z77-1155-soket-ddr3-2400mhz-oc-sata-30-usb-30 anakart aldım. Anakart sıfır. Pc donanımını değiştirirken Windows 8.1 zaten yüklüyordu. Format atmadım. Değiştirme işlemi tamamlandığında. Windows sorunsuz açıldı. Fakat, internette dolaşırken (başka tarayıcılar da denenmiştir) sık sık internet bağlantı hatası vermekte, resimler ya açılmamakta ya da bozuk açılmakta, video izlerken yükleme hatası vermekte, browser uzerınden dosya ındırırken yükleme tamamlanamamakta. Bu tıp internet sorunları ıle karşı karşıya kalıyorum. Bunun harıcınde hıc bır sorun yok. Ethernet sürücüsünü güncellememe rahmet sorun devam ettı. Sürücü onboard olduğu ıcın pcı bır ethernet kartı taktım. Sorun yone devam ettı. Cpu 2. El aldığım ıcın acaba arızalımı dıye korkuyorum. Sorun tam olarak nereden kaynaklandığını anlayamadığım ıcın bır de degerlı chip.net kullanıcılarına sormak ıstedım. Ram dan de kaynaklana bılırmı. Yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkürler.

murat5038
12-04-2014, 13:20   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Format atın ve format atmadan önce PCı ağ kartını çıkartın. PCı ağ kartı eski modeldir onboard sürümü daha güncel ve yazılımı da günceldir.