internet security AMA HANGİSİ !

seal1981
12-01-2007, 21:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba arkadaşlar
bilgisayarımı korumak için bir güvenlik programı almak istiyorum ama kafam fena halde karışık kısa bir süre panda internet security 2007 yi kulandım kulanımı basit,türkçe ve anlaşılabilir bir dilde ama güncellemeyle ilgili bir sorun yaşadığım için kaldırdım birde bilgisayarı çok yavaşlatıyordu.bu konuda bilgi edinmek için bir çok siteye girdim çıktım kim neyi tavsiye ediyo diye ama herkes ayrı telden çalıyo bilgisayarımı gerçekten koruycak ve verdiğim paraya değicek bir yazılım almak istiyorum AMA HANGİSİ
işletim sistemim windows xp profesional 120 gb(105gb boş) 1024 ram im var haftada 8-9 saat internete giriyorum sakıncalı ve yasak olan sitelerden uzak duruyorum internet bankacılığını kulanıyorum bu konuda beni koruycak kulanımı türkçe,anlaşılabilir ve güncelemelerinde sorun çıkarmayan bir yazılım arıyorum
bu konuda ki görüş , öneri  ve yardımlarınızı bekliyorum
şimdiden çok teşekkür ederim...  

TuncaBozkurt
12-01-2007, 21:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

benim öncelikli tavsiyem her zamanki gibi kaspersky den yanadır.kaspersky internet security sizin bilgisayarınıza(en azından RAM inize) uygun gibi gözüküyor.bir tutukluk ve kararsızlık olacağını sanmam.ayrıca çok tercih edilen internet security lerden biridir.norton internet security yi tavsiye etmem çünkü zamanında bayağı kullanıcının bilgisayarında sorun çıkardı.ayrıca çok da hızlı olduğunu söyleyemem.panda internet security de  bilgisayarı yavaşlatan internet security lerdendir.diğer programlar ile ilgili bir şey söyleyemeyeceğim.ama benim tavsiyem kaspersky internet securityden yana

black_flood
12-01-2007, 22:05   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

panda kasar belki ama en azından güvenlik yönünden çok fonksiyonludur.rootkit tabanlı saldırılara ve pishing tarzı olta saldırılarında 1. sınıf bir yazılım alanında  ayrıca piyasadaki hbütün antivirüslerden daha atak ve koruyucudur en basit koruma yöntemlerinden biri ise içinde gizli olan explorer bloker bu özelliği bile çok büyük bir + kazandırıyor hiçbir zararlı kod ve virüs,spyware türü başlangıcı panda kuruluyken değiştiremez.wireles desteğide gayet iyi ayrıca diğer antivirüslerde olmayan özel pishing şifre koruma eklentisi ilede ek bir kalkana sahipotir kaspersky'da fena değil ama bu tip hacker ataklarında malesef çok zayıf kalmakta ve hatta bazı kod ataklarınla kaspersky'ı devre dışı bıraktırıp sisteme uzaktan erişmekte gayet mümkün zaten symantec'in 2003 yılından beri bir türlü başa çıkamadığı ve en büyük açıklarının başında gelenidir.ve ayrıca hiçbir antivirüs yazılımını lisanssız kullanmayı tavsiye etmem özelliklede sizin gibi detaylı işlem yapanlara teknik destek alamassınız yasal olmassa.ben panda yazılımıda satıyorum kaspersky çok nadir ama pekte tutulmadı lisanslı hali zaten panda daha iyi destek konusunda ve virüs olayında daha güncellemesi çıkmamış birçok virüs türünüde rahatlıkla durdurabilmektedir.

BOOMFUNKMCS
12-01-2007, 22:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

tuncab arkadaşıma katılıyorum.kaspersky kullanıcısıyım ve memnunum.sistemi kasmadığı gibi en güvenilir diyebilirim.(bence)

ozgur_v
12-01-2007, 22:08   |  #5  
Yıllanmış Üye
285 mesaj

BitDefender Free Edition

Antivirüs programı olmayanlar için çok iyi ve işlevli bir program. Ücretsiz olması ve güncelleme seçeneğinin bulunması ile güncel olarak virüslerden korunabilirsiniz. Programı ilk yüklediğinizde 70327 virüsü tanıyor ve güncellemeler ile daha fazlasını tanıyabiliyor.

Programla yapabilecekleriniz :
Disket sürücüsü, yerel disk ve CD sürücülerini ayrı ayrı tarayabilirsiniz.
Güncelleme (update) yapabilirsiniz.
Virüs taramasının kaç günde bir yapılacağını ayarlayıp otomatik tarama yaptırabilirsiniz.

viking20
12-01-2007, 23:32   |  #6  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

bu konuda tuncab arkadaşımı dinleyin,mademki internet bankacılığı yapıyorsunuz.

make-believe
13-01-2007, 01:09   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Arkadaşlar ben de şu anda Panda kullanıyorum. Ben de Panda'nın Internet Security yazılımını öneriyorum. Kaspersky de kullandım, Panda'nın gerisinde kaldığını gördüm. Üstelik İnternet Bankacılığı gibi kritik işlemler yapıyorsanız bu seçim çok daha dikkatli yapılmalı.

black_flood
13-01-2007, 22:07   |  #8  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

gerçeğini söylemek gerekirse eğer gerçekte kaspersky çok ama çok zayıf gerçekten sorun yaşatır. pandanın verdiği ne teknik destek nede servisi vermez hatta sisteme virüs girdimi kaleyi bırakıyor düşmana panda virüs girse bile aktif bu sayedede kişisel veri kaybı %0 ve bugbear klez,ve partie tarzı herşeyi rahat temnizler hatta birde smart clean2 sayesinde parite belasının açtığı veri ve dosya kaybı diğer yazılımlarda%100 iken sisteme bulaşıp girince pandada ancak %35.

razgirz
13-01-2007, 23:37   |  #9  
Üye
68 mesaj
seal1981
merhaba arkadaşlar
bilgisayarımı korumak için bir güvenlik programı almak istiyorum ama kafam fena halde karışık kısa bir süre panda internet security 2007 yi kulandım kulanımı basit,türkçe ve anlaşılabilir bir dilde ama güncellemeyle ilgili bir sorun yaşadığım için kaldırdım birde bilgisayarı çok yavaşlatıyordu.bu konuda bilgi edinmek için bir çok siteye girdim çıktım kim neyi tavsiye ediyo diye ama herkes ayrı telden çalıyo bilgisayarımı gerçekten koruycak ve verdiğim paraya değicek bir yazılım almak istiyorum AMA HANGİSİ
işletim sistemim windows xp profesional 120 gb(105gb boş) 1024 ram im var haftada 8-9 saat internete giriyorum sakıncalı ve yasak olan sitelerden uzak duruyorum internet bankacılığını kulanıyorum bu konuda beni koruycak kulanımı türkçe,anlaşılabilir ve güncelemelerinde sorun çıkarmayan bir yazılım arıyorum
bu konuda ki görüş , öneri  ve yardımlarınızı bekliyorum
şimdiden çok teşekkür ederim...  
Bence Kaspersky Internet Security kullan, siteden demosunu indir sonra chip'in güvenlik bölümünde "Kaspersky Key Kampanyası" diye bir konu olacak ordaki siteye gir e-mailini ver sana lisans anahtarı gelecek sonra bunu activate edersen tamamdır sonra türkçe demişsin google da kaspersky türkçe yama diye ara ,bir arkadaşım kaspersky i türkçe kullanıyordu ama siteyi hatırlayamıyorum onda yardım edemeyeceğim sana

seth75
16-01-2007, 00:05   |  #10  
Taze Üye
9 mesaj

ben norton derim aklınaza gelen bütün programları kullandım hepsinin ayrı ayrı sorunları var.ama norton işini çok temiz yapıyo bence...

razgirz
16-01-2007, 19:04   |  #11  
Üye
68 mesaj
seth75
ben norton derim aklınaza gelen bütün programları kullandım hepsinin ayrı ayrı sorunları var.ama norton işini çok temiz yapıyo bence...
Nortona hala anti-virus diyen varmış...

black_flood
17-01-2007, 09:30   |  #12  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

norton'mu antivirüsmü gülerim ben bu işe işte norton dünyanın 1 numarasıydı 2003 yılına kadar ama sonra bir sapıttı pir sapıttı artık antivirüsten başka herşeye benziyor alabildiğine virüs pompalıyor sisteme salak yazılım sadece başkada birşey yapmıyor.

zaftolga
21-01-2007, 19:11   |  #13  
Üye
86 mesaj

pandanın en son çıkan hangi sürümü pc yi kasmıyor ?panda kullanan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim

selcuk123
22-01-2007, 20:23   |  #14  
Taze Üye
2 mesaj

kardes sen pandayı paralımı aldın gucellestırmede sorun yasadıysan sana yardımcı olabılırım ben panda 100 de 100 etkılıdır korymaya karsı bence guncellestırmede soun yasadıysan msn adresım kral_ruud1993@hotmail.com sana yardımcı olabılırım.
Göz kırpma

selcuk123
22-01-2007, 20:27   |  #15  
Taze Üye
2 mesaj

arklar bende su an panda yuklu ama az kaldı bıtmesıne lısansın sız bana hangı vırus programını onerıyosunuz ama turkce olsun lutfen her kafasan bır ses cıkıyo kasperysky ıyımı turkcemı soylersenız sevınırım sımdıden tesekur ederım

black_flood
23-01-2007, 10:00   |  #16  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

pandadan şaşma derim başka birşey demem tr versiyonuda mevcut ve çok iyi kasma problemide düzeltildi.2008 sürümü lite antivirüs gibi çalışırsa hiç şaşırmamak lazım.2006 sürümü kaynak canavarı idi 512 ram bile zor yetiyorken 2007 ürünün 512 ram çok rahat yetiyor hatta fazla bile ancak net tabanlı çok işlem yapılırsa yükleniyor ram'e ozamanda zaten 350 mbkulannıyor çok uzun süre işlem yapılırsa nette.

razgirz
23-01-2007, 19:19   |  #17  
Üye
68 mesaj
selcuk123
arklar bende su an panda yuklu ama az kaldı bıtmesıne lısansın sız bana hangı vırus programını onerıyosunuz ama turkce olsun lutfen her kafasan bır ses cıkıyo kasperysky ıyımı turkcemı soylersenız sevınırım sımdıden tesekur ederı
Kaspersky %99.42 ile dünyanın en iyi ve en hızlı güncelleştirme çıkaran Anti-virüstür eğer acemi bir kullanıcı isen firewall mesajlarını anlamıyorsan Kaspersky İnternet Security tam sana göre hemen sana TÜRKÇE YAMASININ linkini yazıyorum

Selim Sumlu denen adam Google'ı da Türkçe ye çeviren kişilerden biri diye biliyorum yanlışsam düzeltin

feyk99
24-01-2007, 06:32   |  #18  
Taze Üye
2 mesaj

Arkadaşlar internet security programları arasında kalite-etki ve sistemi yorma acısından degerlendirme yaparsak en iyiler şöyle; 2007 Yılına kadar gelen Birikimler ve Şu anki durum;

1. Kaspersky İnt.Sec
2. Panda İnt.Sec (türkçe)
3. Mcafee İnt.Sec
4. Bitdefender İnt.Sec
5. F-Secure İnt.Sec (türkçe)
6. Trend Micro İnt.Sec (türkçe)

Şu siteden de karşılaştırmalara bakabilirsiniz

turksoftware
24-01-2007, 09:46   |  #19  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj

Tuncab arkadaşıma katılıp Kaspersky İnternet Security kullanmanı öneririm.Gerekli ayarları kendinize göre yaptıktan sonra sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.Zaten yukarda türkçe yaması verilmiş menü içeriğide çok kolay.
Kolay gelsin...

theironman
24-01-2007, 12:37   |  #20  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
turksoftware
Tuncab arkadaşıma katılıp Kaspersky İnternet Security kullanmanı öneririm.Gerekli ayarları kendinize göre yaptıktan sonra sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.Zaten yukarda türkçe yaması verilmiş menü içeriğide çok kolay.
Kolay gelsin...
Kaspersky'ın sistemlerde sorunlar çıkardığı da muhakkak. Yüklerken dikkatli ol bana kalırsa. Sistemim çökmüştür birkaç defa bu yüzden.

CU_GS7
24-01-2007, 19:32   |  #21  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
elvis32
Kaspersky'ın sistemlerde sorunlar çıkardığı da muhakkak. Yüklerken dikkatli ol bana kalırsa. Sistemim çökmüştür birkaç defa bu yüzden.
Yoo..Kaç sürüm önceden beri kullanıyorum Kaspersky ve  en az 15 kişiye msnden yüklemesinde yardımım olmuştur..Birçok kişiye key vermişimdir..Hepsi bana duacı şu an..

Fazla düşünmeden kullanmanı,kurmanı öneririm gönül rahatlığıyla..
Ancak önceden yüklenmil bir antivirüs varsa köküne kadar silinmelidir eskisi yüklemeden önce..Bu her antivirüs için geçerlidir zaten..
Kaspersky batıcak benim yüzümden hehe..

theironman
24-01-2007, 23:29   |  #22  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
CU_GS7
elvis32
Yoo..Kaç sürüm önceden beri kullanıyorum Kaspersky ve  en az 15 kişiye msnden yüklemesinde yardımım olmuştur..Birçok kişiye key vermişimdir..Hepsi bana duacı şu an..

Fazla düşünmeden kullanmanı,kurmanı öneririm gönül rahatlığıyla..
Ancak önceden yüklenmil bir antivirüs varsa köküne kadar silinmelidir eskisi yüklemeden önce..Bu her antivirüs için geçerlidir zaten..
Kaspersky batıcak benim yüzümden hehe..

olabilir tabii, ben o konuda biraz şanssızım.

TuncaBozkurt
25-01-2007, 12:56   |  #23  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
elvis32
Her anti-virus programı sorun çıkarabilir.Zaten Kaspersky yi tercih etmemin sebebi de benim bilgisayarımda hiç sorun çıkarmamasıdır.Yoksa Dünya'nın en sorunsuz anti-virus programını yükleyince bile sorun çıkaran bilgisayarlar olacaktır.

bysarap
26-01-2007, 02:54   |  #24  
Taze Üye
12 mesaj

bence hiç biri çünkü.virüs prg tabanında bile virüs var kendi dosyasını bıle vıruslu göruyor

zaftolga
28-01-2007, 18:32   |  #25  
Üye
86 mesaj

ben nod 32 kullanıyorum,ilk başlarda hiç kasmıyordu pc başlangıçta çok hızlı açılıyordu şimdi kendini güncelledikçe yavaşlamaya başladı özellikle açılışlarda yavaşlama var.panda internet security nasıl çok kasıyormu ve fiyatı kaç lira ,fire-wall anti-spy özelliği var mı ?cevap verirseniz sevinirim