İnternet Telefonda hızlı Pcde yavaş (format attım)

mdemir90
16-03-2017, 17:49   |  #1  
mdemir90 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar merhaba , lenova g510 diz üstü bilgisayar kullanıyorum. işletim sistemi windows 7 ulti. service pack 1. servis sağlayıcısıda superonline(yeni geçtim akk yı aşma gibi bir durum yok. internet hızı ile şöyle bir problemim var telefonun hızı 50 mbit e kadar çıkıyor testlerde ancak pc 1 2 mbit arası hatta bazen google açılmıyor.  sorun ilk başladığında chrome kullanıyordum ve işlem yöneticisine açıp baktığımda chromda tek sekme açık olmasına rağmen 6 farklı işlem yapıldığını gördüm (herhangi bir eklenti vs kullanmıyorum) . Bununla ilgili internetten baktığımda virüs olabileceği yazıyordu 3 farklı virüs programı ile tarama yaptım sonuç alamadım , format attım durum hala aynı.

not: internet servis sağlayıcısı değiştirmem ve internetimdeki bu sorun hemen hemen aynı günlere denk geliyor. bir ihtimal belki yeni modem ile pc uyumsuz olabilirmi diye düşünüyorum ama öyle bir problemde ne yapabilirim bilmiyorum

mdemir90
18-03-2017, 14:01   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaşlar  üst üste mesaj attığım için kusura bakmayın. bilgisayarı kablolu bir şekilde internete bağlamak yeni aklıma geldi . bu şekilde bağlandığımda internet hızı canavar gibi oluyor wifide var bir problem