internet ücretlendirmesi

volki
15-08-2015, 13:33   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

Merhaba,

Android sistemli bir telefon aldım ve wi-fi ayarlarıyla evdeki internet ağımıza bağlandım. Sormak istediklerim:

1. wi-fi bağlantı durumunda cep telefonu şirketi (vodafone) ilaveten ücretlendirme yapacak mı?

2. Samsung Galaxy Y Duos s6102 için "batarya ömrü" açısından en uygun bağlantı ayarı nasıldır?

3. Telefonumda 2G ve 3G olup olmadığını nasıl anlarım? Servis sağlayıcıları internet mi, gsm firması mıdır?

Teşekkür ederim.

DEXTER 26
15-08-2015, 14:06   |  #2  
DEXTER 26 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 26
1,018 mesaj

1: Eger wifi baglı iken mobil verinizi kapatırsanız operatör ilave bir ücret talep edemez wifi baglı oldugunuz zamanlarda mobıl verı kapalı olsun

2: En uygun batarya ayarından kasıt kullanmadıgınız zamanlarda gps.bluetut.ve benzerı uygulamaları kapatın sarj cok gıtsın ıstersenız operatör ayarlarını a: yanlızca gsm ama operatörde iken baglantı E olur  b: gsm/wcda da bırakırsanı baglantı H yanı hızlı olur ama sarj az gıder

3:Telefonunuz 3g destekli sitesinde bılgılerı mevcut görüntülü arama yapabılırsınız

volki
15-08-2015, 16:15   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj
Alıntı: DEXTER 26  
1: Eger wifi baglı iken mobil verinizi kapatırsanız operatör ilave bir ücret talep edemez wifi baglı oldugunuz zamanlarda mobıl verı kapalı olsun

2: En uygun batarya ayarından kasıt kullanmadıgınız zamanlarda gps.bluetut.ve benzerı uygulamaları kapatın sarj cok gıtsın ıstersenız operatör ayarlarını a: yanlızca gsm ama operatörde iken baglantı E olur b: gsm/wcda da bırakırsanı baglantı H yanı hızlı olur ama sarj az gıder

3:Telefonunuz 3g destekli sitesinde bılgılerı mevcut görüntülü arama yapabılırsını

Teşekkür ederim. Cihazımda "mobil veri" yazan bir yer bulamadım. Gerçi cihaz İngilizce ama "mobil data" diye aradım, onu da bulamadım.