internet ve modem araştırması..

bilmuhemrealic
15-09-2006, 12:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

İnternet Kullanımı için  aslında 3 durum söz konusu
İlki Bireysel Aboneli Bunda Tek kullanıcı için fiyatı 50 ile 70 ytl arası değişen bir modem alarak tercih edilen internet adsl paketini seçmek bu da ev için en uygun olan 3 GB limitli seçenektir Bağlantı ücretide 12 taksit yapılmaktadır.yani ilk yıl her ay sadece 34 ytl bireysel internet sahibi olunabilir.limit aşımındada birim başına yine para ödenir..

İkinci seçenek ise ortak kullanım yakın çevrede mevcut bulunan bi ağya katılmak yada ortak ağ kurmak da 3 . seçenek ortaklı girilen internet ağı hızın azalması nedeniyle pek tercih edilmez ama maliyet düşer Mesela en ucuz limitsiz bağlantı hızı 256 iken bireyselde 1024
Çoklu bağlantıda herkesin kullandığını da düşünürsek hız çok azalabilir.Aylık fatura için bağlantı ücreti dahil:toplam 54 ytl 3 kişi varsa kişi başı18 ytl düşer..
Modemi de dahil edersek wireless olmasada olur denirse çoklu modem fiyatı 80 ila  160 arasındadır.

Şunu da Hatırlatmak gerek evler arasında ağ dağıtmak yasal değildir…

TTNET ÜCRETSİZ KURULUMU HALA DEVAM ETMEKTEDİR BAĞLANTINIZI Bİ KAÇ GÜNDE SAĞLIYOLAR…AMA KULLANICILARIN TEK ISRARI İNTERNETİN DAHA HIZLI VE UCUZ OLMASI İNTERNETTE İYİ VAKİT GEÇİRMENİZ DİLEĞİYLE..

EMRE ALIÇ
Detaylı bilgi için lindeki dosyayı indir

Son Düzenleme: bilmuhemrealic ~ 15 Eylül 2006 13:55
Recep Baltaş
15-09-2006, 19:44   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Ev arsı ağ serbest ve bu konunun amacı nedir?

bilmuhemrealic
15-09-2006, 19:48   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

sadece bilgi vermek istedim o kadar bu konu da sadece kısa bi araştırma o kadar kötü bişey se uyarı verin yorum bile yapmayın..
Hem daha yolun başındayım en azından benim gibilere yardım ediyorum...

Recep Baltaş
16-09-2006, 00:48   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Saygı duyuyorum...