İnternete bağlanamıyorum

mbugra95
02-07-2016, 13:32   |  #1  
mbugra95 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar öncelikle iyi günler hepinize..
Yaklaşık 2 gündür laptopumun internetinde sıkıntı yaşıyorum. Dün sistem geri yükleme yaparak düzeltmiştim ama bugün advanced system care kullandım tekrardan bozuldu wifi bağlantısı var ama hiçbir şekilde internete giremiyorum. Sistem geri yüklemeyi denedim fakat o tarihe geri dönüş yapamıyorum ne yazık ki..
Telefonumdan tabletimden wifi ye bağlanabiliyorum hiçbir sıkıntı yok. Hatta mobil veriden bağlanmayı denedim bilgisayar üzerinden yine olmadı.

Sorun bu sanırım arkadaşlar. İnternette bi kaç çözüm yolu gördüm bu sitede de vardı sanırım. Ama denedim işe yaramadı hiçbiri.. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler tekrardan :)

Son Düzenleme: mbugra95 ~ 02 Temmuz 2016 13:33 Neden:
padisah
03-07-2016, 03:02   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Advanced System Care kullanarak sisteme zarar vermişsiniz öncelikle bu programı kaldırın ve tekrar kurmayın. Hiç bir Iobit ürününü kullanmayın! (Advanced System Care yerine Ccleaner kullanabilirsiniz.)

Simgesinde ünlem işareti olan aygıtların sürücülerini özellikler bölümünden güncelleştirmeyi deneyin. İşe yaramazsa kaldırarak deneyin.
Ağ adaptörünüzün sürücüsünü denetim masasından kaldırın (kaldırma tamamlanınca bilgisayarı yeniden başlatın) ve üreticisinin sitesinden ağ adaptörünüz için yayınlanmış güncel sürücüyü indirin ve kurun muhtemelen sorun düzelecektir. (Sürücüyü kurduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekebilir.)

Bunlara rağmen sorun çözülmediyse format atıp tüm sorunları kökten çözerek temiz bir başlangıç yapmayı tercih edebilirsiniz.

Son Düzenleme: padisah ~ 03 Temmuz 2016 03:08
mbugra95
03-07-2016, 14:10   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Teşekkür ederim yardımınız için. Dediklerinizi yaptım fakat olmadı. Tek çare format sanırım artık

padisah
09-07-2016, 20:50   |  #4  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Eğer henüz format atmadıysanız veya bu sorunla karşılaşan başka biri varsa Complete İnternet Repair ile onarma yaparak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. (Kusura bakmayın daha önce bu programı önermek aklıma gelmedi.)
Buradan Complete İnternet Repair'i indirip yönetici olarak çalıştırın ardından son seçenek hariç tüm seçenekleri işaretledikten sonra "Go!" ya basın.

Son Düzenleme: padisah ~ 09 Temmuz 2016 20:52