İnternete Bağlanamıyorum

Alvin85
08-12-2016, 15:47   |  #1  
Alvin85 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Bugün elektrik kesintisi sonucu internet gitti. Ancak o olaydan sonra ne olduysa internete bağlanamıyorum. Diğer tüm cihazlar bağlanıyor. Ancak bilgisayar olmuyor. Wifileri görüyor ama bağlanınca uzun sürüyor diyor ve sonra interneti sınırlıya atıyor. Sorunları gider dediğimde Wifi ağ bağdaştırıcısını sıfırlayın diye bir yazı çıkıyor. Sürücülerden kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatıp yüklemeyi denedim. Olmadı. Sadece şifreler sıfırlandı. Wifi durumuna medya durumu etkinken ipv4 ve ipv6da internet erişimi yok yazıyor

İşletim sistemim windows 8 ve driver intel(R) Dual Band Wireless AC 3160

Yardım edebilir misiniz? :/

Sorunları gider kısmında şimdi "Wifi geçerli IP yapılandırmasına sahip değil" hatasını aldım.

Ayrıca ek olarak ekleyeceğim bir şey arayüze de giremiyorum. Komut sisteminden ipconfig yazınca LAN için ETHERNET ve BLUETOOTH için Media Disconnected diyor. İpv4 adresi 169lu bir şey çıkıyor ve subnet Mask 255.255.0.0 çıkarken başka da hiçbir veri vermiyor.

Edit: Başka bir bilgisayardan ipconfig yazınca ipv4 adresi benimkinin aksine 192.168.1.23 çıkıyor. Subnet Mask 255.255.255.0 ce Default Getaway 192.168.1.1

Benimkinde ipv4 169.254.254.71
Subnet Mask 255.255.0.0
Default Getaway Boş

ataknet
01-01-2017, 23:38   |  #2  
ataknet avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Modem'e göre yapılan işlemler değişmektedir. genelde elektirik kesintisinden sonra arıza problemleri genellikle modemlerle alakalı çok küçük bir kısmı ise bilgisayarla alakalıdır. modeminini resetleyerek tekrar deneyin eğer olmaz ise yine aynı şekilde IP Adresleri görüyorsanız bilgisayarınız mevcutta bağlı olan modeminizin IP Adresini hatırlıyor demektir. ağ bağlantısı seçeneklerine girerek wifi ağınızı komple silin daha sonra bilgisayarınızı yeniden başladın ve bilgisayarım,aygıt yöneticisinden bilinmeyen ağ taramasını yapın otomatik olarak bulacaktır. ve sorununuz çözülür eğer yine çözülmez ise bana buradan yazabilirsiniz.