İnternete bağlanmadan Gmail'e ulaşın

CHIP Online
29-01-2009, 21:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google, Gmail'e eklediği yeni özellik ile e-postalarınıza nete bağlı değilken de ulaşmanızı sağlıyor

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... e-ulasin_10709.html

Resimlerle: Google ve hizmetlerine 10 alternatif

Son derece popüler bir web uygulaması olmasına rağmen, Gmail'in bazı eksikleri de var. Bunların başında kişilerin ve kurumların Gmail e-posta hesaplarını offline olarak kullanamamaları geliyor. Örneğin Outlook kullanıcıları internete bağlı olmadıkları zamanlarda bile programı çalıştırarak, gönderilmiş ve alınmış e-postalarını görebiliyorken, Gmail kullanıcıları, hesaplarını görebilmek için internet bağlantısına sahip olmak zorundalar. Nihayet Google, Gmail'in bu en büyük eksikleri arasında yer alan sorunu giderme yolunda önemli bir adım atıyor.

Google Labs'in geliştirdiği yeni bir özellik sayesinde artık Gmail kullanıcıları, hesaplarını internete bağlı olmadıklarında da kontrol edebilecekler. Google'dan Rajen Sheth'in yaptığı açıklamaya göre Google Gears sayesinde, internet tarayıcısı içerisinden, aynı arayüzü internete bağlı olmadığında da görmek ve gönderilmiş ya da alınmış e-postaları kontrol etmek mümkün olacak. Üstelik bağlantı olmadığında e-posta hazırlayabilme imkanı da var. Bu şekilde hazırlanmış e-postalar, bilgisayarın internete bağlandığı tespit edildiği anda gönderilebilecek.

Tüm konu: İnternete bağlanmadan Gmail'e ulaşın

Resimlerle: Google ve hizmetlerine 10 alternatif

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce bu özellik Gmail'in daha da yaygınlaşmasını sağlayabilir mi?

Fattur
29-01-2009, 22:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Sanmıyorum...

Boracalin
29-01-2009, 23:44   |  #3  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

iyi lanse edilebilirse evet... ben yaklaşık 1,5-2 senedir gmail kullanıyorum gayette memnunum... 7 gb civarı depolama alanım var daha ne olsun... gmail notifier programı ile beraber kullanıyorum gelen e-postalardan anında haberim oluyor... daha ne istiyeyim ki ?

bwhiteb
30-01-2009, 00:44   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,354 mesaj

mükemmel bence + bi özellik daha google den

Uçkun Akyüz
05-02-2009, 14:37   |  #5  
Üye
88 mesaj

google bunu basarır.