internete bağlantı problemi

reyou
12-11-2006, 14:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

merhabalar arkadaşlar,

son 1 haftadır lap top umla internete bağlanamıyorum.

arkadaşımın zoom modem kullanıyor ve bende bağlantı kablosuyla bağlanmaya çalışıyorum. eskiden bağlanıyordum. yerel ağ bağlantısı sağlandı uyarısı almama rağmen internete bağlanamıyorum.
arkaşımınki ise bağlanıyor.

msn messengera bağlanmaya çalıştığımda 80072efd hata kodu diye bir uyarı karşıma çıkıyor ve proxy ayarlarını kontrol etmem gerektiğini söylüyor.

internet biraz araştırdım bir kaç çözüm önerisi denedim ama olmadı.

L.A.N bağlantısı sağlanmış olmasına rağmen internet explorer da sayfa açamamamın nedeni ne olabilir?
zone alarm, norton ve AVG ile sistemi tarattım ama yine bi çözüm olmadı.

bunun dışında network driver larını da baştan yükledim.

bu arada okuldada wireless ve lan olarak yine denedim, bağlantı sağlandı demesıne rağmen (10 Mbps) nete bağlanamıyorum. yani farklı yerlerde denememe rağmen yine aynı hatayı veriyor.

CU_GS7
12-11-2006, 20:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
reyou
msn messengera bağlanmaya çalıştığımda 80072efd hata kodu diye bir uyarı karşıma çıkıyor ve proxy ayarlarını kontrol etmem gerektiğini söylüyor.
80072efd hatası güvenlik duvarıyla ilgili..Antivirüs programlarından ve güvenlik duvarından MSN için izin vermen gerekli..
Ben 1 kez bu hata ile karşılaştım; Kaspersky`ı bir süre tamamen devre dışı bırakıp deneyince MSN oturumu açıldı..

reyou
13-11-2006, 19:01   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

sorun sadece msn messenger la ilgili de değil.
yani internette herhangi bir sayfaya bağlanamıyorum.

theironman
14-11-2006, 13:52   |  #4  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Kaspersky sorun yaratıyor olabilir, doğru. Benim de başıma buna benzer bir şey gelmişti, kaldırınca baya bi rahatlamıştı sistem.

CU_GS7
14-11-2006, 18:16   |  #5  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
elvis32
Kaspersky sorun yaratıyor olabilir, doğru. Benim de başıma buna benzer bir şey gelmişti, kaldırınca baya bi rahatlamıştı sistem.
Tamamen kaldırmamak lazım Kaspersky gibi bir programı..Sadece güvenlik duvarı ayarlarını yapmak ya da bir an için kapatmak işe yarar demiştim bu problem için ben..
Sistemi de pek yormaz aslında..

zizastorm
18-11-2006, 14:13   |  #6  
Yeni Üye
27 mesaj

Ya arkadaşlar, yeni konu açmak istemedim.O yüzden buraya yazıyim dedim.

Benim internetten, dünden beri aptallaştı.Yabancı server'a bağlı sitelere girmiyor (msn dahil).Ama, chip ve level sitelerine giriyor.Diğer başka yerli sitelere de giriyor.Bunun nedeni nedir? Tek bana mı oluyor? Yoksa, başka bir nedeni mi var?