İnternete erişm yasağı ve Download Yasağı Kaldırma

serkankusun
01-08-2009, 21:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Merhaba ,
Windows Server kullanan ve hemen hemen 450 - 500 bilgisayarın bağlı olduğu bir şirkette çalışıyorum. Fakat çalıştığım saygı değer firmamız internete girme haber okuma müzik dinleme gibi zevklerimzi katlederek :) internete girme yasağı getirdi. Örneğin ; Bir internet sayfasına girmek istediğimde bağlı bulunduğunuz sistem yöneticiniz tarafından şirket güvenlik politikası nedeiyle erişiminiz engellenmiştir  uyarısı veriyor.  Bu çok can sıkıcı bişey haline geldi. Regedit ten İnternet Expl ayarlarında değişiklik yapmayıda engellemişler. Islık

Ancak IT user ve pasword ile giriş yapılırsa erişimde engelleme olmuyor.

Bir çözümümüz var ise :) çok memnun oluruz.Cool

tako00
19-08-2009, 13:35   |  #2  
Taze Üye
7 mesaj

arkadaşım tor u kullan derim

PcMaKeR
19-08-2009, 22:11   |  #3  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Kaldıramazsın. değiştiremezsin. ktunnel gibi siteler iş görür ama. verileri script olarak getirdiğinden ağa yakalanmaz.

O Firmada çalışıyor olsaydım sen şimdiye işinden olmuştun.
o bilgisayarlar iş için kullanılıyor kişisel zevkler için değil.

eern
21-10-2009, 19:05   |  #4  
Taze Üye
17 mesaj

Senin o PC lerde yaptığın her işlem loglanıyor yani seni izliyorlar.Şirket politikası interne girilmemesini istiyorsa yasaklanır.Zaten admin hesabı olmadan hiçbir değişiklik yapamazsın.

Halil Şahin
22-10-2009, 17:45   |  #5  
Halil Şahin avatarı
Yıllanmış Üye
715 mesaj

yani benim dayımın şirkette öle...:)  yani kurtuluş yoluda yokkk

gokoronaldo
12-10-2014, 14:16   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

bak patron bil istedim passcape gibi programlar var şimdi link vermiyorum ama o programı indir kardeşim onun gibi bir sürü program var soıra f2 boot menüsüne gir ordan f12 boot menüyü enabled yap sonra f12 boot menüye gir (passcape vb. programı boş usb nin içine kurman gerek) usb flashını seç program kendi yükler yarım bir ingilizce programı kurmana yeter sorna şifre koyarsın, etki alana varsa da yoksada kullanıcı adına       .\administrator  şifreye de şifreni yaz tamamdır adminsin başkan :D