İnternete girmekle ilgili acayip bir problemim var

osmanmr
02-06-2010, 23:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

koblosuz modem kullanmaktayım ve bu modeme toplam 3 bilgisayarla bağlanıyoruz daha doğrusu 2 si gayet iyi bağlanırken biri bağlandı dedikten yaklaşık 1 ile 2 saniye sonra bağlantı gidiyor daha sonra tekrar bağlanıyor ve tekrar kopuyor bağlantı böyle sürüp gidiyor. modemde problem olmadığı kesin IP adresleri de denedim olmadı donanım olarak problemine yokmuş servise gönderdim yeni geldi ne yapacağımı şaşırmış durumdayım yardım edebilecek varsa çok memnun olurum

şafak89
03-06-2010, 04:05   |  #2  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

modemin modeli ve markası nedir :)

osmanmr
06-06-2010, 00:18   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

sadece bu ağa bağlanamıyor veya buda bağlanamadıklarından biri çünkü servistekiler internete bağlandıklarını söylüyor. modem ile bilgisayar arasında nasıl bir problem olabilir ağ anahtarını denedim sildim yeniden girdim olmadı bu konuda yardımcı olursanız sevinirim modemin markası d link herhalde

iso07
07-06-2010, 00:33   |  #4  
Üye
85 mesaj

Merhabalar. Aynı sorun bendede var. Evde 2 laptop 1 masaüstü pc var. Zoom kablolu modem( tek kullanıcılı ) ve SmartSwitch dağıtıcı kullanıyorum. Bütün pcler kablodan bağlı. Masaüstü pc(windows 7) ile vista kullanan laptop internete bağlıyken bir sorun olmuyor fakat xp kullanan diğer laptop internete bağlandığı zaman masaüstü pc nin interneti 15-20sn de bir kesiliyor. IP çakışması olabilir diye düşündüm elle ip verdim fakat yine çözemedim. İşletim sistemleriyle alakalı bir sorun olabilir diye düşünüyorum fakat nasıl çözücem bir fikrim yok. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler... 

iso07
07-06-2010, 00:35   |  #5  
Üye
85 mesaj

Birde xp kullanan laptop internete bağlanınca ve masaüstü pc nin interneti kesilmeye başlayınca dağıtıcının ışıkları sürekli yanıp sönmeye başlıyor. Laptopun ethernet kablosunu çekince sabit yanıyor arada bir yanıp sönüyor.

osmanmr
09-06-2010, 18:15   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

benim laptoplardan ikisi toshiba biride cbox. internete bağlanıp bağlanıp sürekli çıkan bilgisayar toshiba ve xp yüklü diğer bilgisayarlardan ikinci toshiba da 7 yüklü cbox ta da xp yüklü. yani xp yüklü iki bilgisayardan biri girip biri girmiyor toshibalardan da biri giriyor diğeri girmiyor doğal olarak. çok ilginç bir durum çözebilen yok sanırım veya buraya yazı yazan olmadı hafta sonuna kadar bekleyip format atmayı düşünüyorum.