İnternetimde ki Ping Problemi!

Warlord_x7
06-05-2011, 17:14   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj

Selam arkadaşlar. Artık ttnet illahlal dedirti. Çoğ değil 2 hafta önce yeni bir eve taşındık arkadaşlar. Eski evimde indirmez hızım 600 kb/s idi. Gayet memnundum indirme hızından lakin oyunda pingim 40 ın altına inmiyordu. Counter strike oynuyorum ve 30 dan yukarı ping berbat bir oyun demek. Farklı oyunlar denesemde pingim hep aynı. Yeni eve taşındığımızda indirme hızım 200 kb/s idi. Ve pingim 20-19 civarlarında geziyordu. Oyun baya akıcıydı. Daha sonra indirme hızım 250-300'e kadar yükseldi. Bu sefer pingim 40-45 olmaya başladı. Akıl sır erdiremiyorum arkadaşlar. İndirme hızı ne kadar yüksek ise pingim o kadar fazla oluyor. Yani tam tersi olması gerekmiyor mu ? Zaten csden başka bir şey fazla oynamam yani internet hızım 100 e bile düşsün ama şu ping ortaya çıkmasın böyle bir şey yapılabilmesi mümkün mü ? Yani internet hızından bir oran alınıp pinge eklenerek pingi düşürebilme gibi bir şey yapılabilir mi ? Denemediğim etmediğim yol kalmadı. Your Freedomdan tutunda regeditten her şeyi yaptım fakat bir türlü şu lanet olası pingi düşüremedim. İndirme hızı umrumda değil önemli olan şu pingin düşmesidir arkadaşlar. Lütfen bilgi sahibi arkadaşlar sorunuma çözüm olarak cevaplarla ise çok minnettar olurum. İyi forumlar

ekran kartı
06-05-2011, 18:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Sunucuyla alakalı bir durum da olabilir. Gerçek ping değerinizi www.pingtest.net ve www.speedtest.net adreslerinden görebilirsiniz. 

Sunucu (server) listesini Latency sıralamasına alın. En düşük pingli sunucularda oynayın. En yüksekte bile Latency 40-50 gösteriyorsa modeminizi kapatıp açın. Çoğu zaman çare olur. Benim Counter Strike ve ping konusunda tecrübelerim oldu.

Warlord_x7
06-05-2011, 23:04   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj

Cevabın çok teşekkür ederim. Yaptığım testlerde 43 latency yani ping çıktı. Yani serverdan kaynaklanan bir durum yok. eskiden 20-19 msde oynuyordum şimdi ise 40-50 ile oynuyorum. Bu 1 haftadır böyle. Zaten modemi kapatıp açın çözümüde saçma 1 haftadır bu modem kaç kere açılıp kapandı. Ama bir farkı yok. Teşekkürler yinede

ekran kartı
09-05-2011, 20:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

www.pingtest.net adresinden Türkiye'den 1-2 yer ve Avrupa'dan 1-2 yerden ping değerlerinizi ölçüp söyler misiniz? O zaman biraz net anlayabiliriz.