internetin sürekli gitmesi

tarcol111
05-07-2011, 17:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

merhaba arkadaşlar. çok fazla bigisayar kullanan birisi değilimdir. airties modem kullanıyorum yaklaşık 5 yıldır aynı modem. 1-2 ay önce ev dekorasyonu değişmişti. telefon modem fax var yan yana sökmek zorunda kaldım bunları. tekrar bağladığımdan beri sorun yaşıyorum. internetin ne zaman gideceği belli olmuyor. bazen 2 gün boyunca hiç gitmediği olup 3. gün gitmeye başlıyor bazen 1 gün aralıklarlarla gidiyor. sinir bozucu bir durum. wireless var, kablolu kablosuz her türlü gidiyor, routerli routersız da farketmeden gidiyor. ailem ev telefonunun ara sıra cızırtı yaptığını ve telefon çalınca her zaman değil bazen internetin gittiğini söylüyorlar. defalarca tekrardan bağlamama rağmen değişen bişi olmadı.
eklemeyi unutmuşum. modemde lan1 lan2 lan3 lan4 diye girişler var bu girişlere ethernet kutusunun kablosunu yada ethernet kutusunu bağlamadan direk kabloyu taktığımda çok seri bir şekilde yanıp sönüyor ışık önceden böyle değildi sabit yanıyordu.

Son Düzenleme: tarcol111 ~ 05 Temmuz 2011 18:45
bratt18
05-07-2011, 18:37   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
77 mesaj

ttnetten sorun ara düzeltsinler

Erdem_Aydın
05-07-2011, 19:02   |  #3  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

telefonu açtığımda cızırtı var dedin bu telefon kablosunda arıza olduğu için olabilir... kabloların bozuk büyük ihtimalle...