İnternette baş ağrıtan 4 sorun ve çözümü!

CHIP Online
09-06-2014, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Özellikle yeni internet kullanıcılarının canını sıkan 4 sorun ve çözümü, haberimizde!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/int ... e-cozumu_47588.html

Resimlerle: İnternetin yok ettiği 15 şey!

Her gün milyonlarca spam e-postanın dolaştığı, sayısız siber saldırının yapıldığı internette güvenle dolaşmak, çok kolay bir iş değil. Özellikle web'e yeni giriş yapanlardansanız, canınızı sıkacak birçok durumla karşılaşmanız mümkün. İşte internette sıkça rastlayabileceğiniz 4 sorun ve çözümü.


Reklamları fark etmek


Web sitelerini dolaşmak, internetin en temel özelliklerinden bir tanesi. Dolayısıyla bu işin kolay olmasını beklemek, hakkımız. Ancak çevrimiçi yayımcılar, reklamlarını içeriğin içine gizleyebiliyorlar. Bu durumda can sıkıcı, istenmeyen sayfalara yönlendirildiğimiz sıkça oluyor.


Reklamları ayırt etmenin en kolay yolu, reklam kutucuğunun köşesinde yer alan küçük, mavi üçgeni veya "Ads by Google" metnini aramaktan geçiyor. Gördüğünüz içeriğin reklam olduğunu anlamanın genelde bir yolu var çünkü Google, reklamlarını "kamufle" etmek isteyen web sitelerini cezalandırıyor.


Ekranı kaplayan bazı "açılır" reklamlarda, köşelerden birinde yer alan "x" simgesini bulup, üzerine tıklamanız gerekebilir.


Sahte web sitelerini anlamak


Ziyaret ettiğiniz web sitesinin sahte, taklit olduğundan şüpheleniyorsanız ne yapmalısınız? İzleyebileceğiniz en kolay yol, web tarayıcınızın adres çubuğunda veya durum çubuğunda görüntülenen kilit simgesi. Bu kilit simgesinin web tarayıcınızın menüsü veya durum çubuğu üzerinde görünmesi gerekiyor. Sayfanın kendi içinde görüntülenen bir kilit simgesi, onun güvenli olduğunu garantilemez.


Hesaplarınıza ulaşmak için bağlantılara tıklamak yerine URL'yi kendiniz yazın - bu genellikle hesaplarınıza ulaşmak için izleyebileceğiniz en güvenli yoldur.


Tüm Konu: İnternette baş ağrıtan 4 sorun ve çözümü!

Resimlerle: İnternetin yok ettiği 15 şey!

Kaynak: www.chip.com.tr