İnternette "çıplak fotoğraf" tehlikesi!

CHIP Online
14-12-2008, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Ciddi uyarı: Çocuklar bile, internet üzerinden başkalarına çıplak fotoğraflarını gönderebiliyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... ehlikesi_10011.html

Geçtiğimiz günlerde National Campaign, Prevent Teen, Unplanned Pregnancy ve Cosmogirl.com'un önderlik ettiği ve gençlerin internet alışkanlıklarıyla ilgili çok çarpıcı bilgilerin yer aldığı bir araştırma gerçekleştirildi.

Yaşları 13 ila 19 ve 20 ila 26 arasında değişen 1.280 çocuk ve gencin baz alındığı araştırmanın sonuçları gerçekten de dikkat çekici. Buna göre yaşları 13 ila 19 arasında olan çocukların ve gençlerin yaklaşık %20'si internet üzerinden kendi çıplak fotoğraflarını veya videolarını gönderdiklerini itiraf ederken, yaş grubu 20-26 aralığında olan gençlerde bu oran %60'a kadar çıktı.

Bu tür fotoğraf ya da videoları internete gönderdiğini belirten gençlerin yaklaşık %75'lik bir bölümü, bu materyalleri kız ya da erkek arkadaşlarına gönderdiğini ifade ederken, geriye kalan yüzdelik dilimdeki gençler ise internette tanıdıkları herhangi bir kişiye bu içerikleri gönderdiklerini belirttiler.

Araştırmanın bir diğer çarpıcı sonucu ise kendi çıplak fotoğraflarını ya da videolarını internet üzerinden gönderen gençlerin bunun olumsuz sonuçlara yol açabileceğini bilmelerine rağmen bu eylemde bulunmakta bir sakınca görmemesiydi.

Tüm konu: İnternette "çıplak fotoğraf" tehlikesi!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Çocuklarınızın internet kullanımını kontrol altında tutuyor musunuz?

Alparslananadolu
14-12-2008, 18:35   |  #2  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
642 mesaj

Çocuklar internetten gelebilecek tehlikelere karşı  korunmalıdır. Kontrol altında tutuyorum.

Fattur
15-12-2008, 16:39   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Bana göre yasaklana birşey daha çok merak edilir.Çoxuğum olmadığı için böyle bir derdim yok.ama olursa sadece nerlere girip çıktığına ne yaptığına bakarım.sakıncalı birşey varsa ortada nasihat çekerdim :D

trinity
15-12-2008, 16:48   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

bu ahlaki değerlerimizi emen bir hortum gibi cinselliği kışkırtan sitelerden çocukları değil yetişkinleride uzak tutmak lazım bu ahlaki bir yozlaşma

Kerem72
17-12-2008, 08:44   |  #5  
Üye
52 mesaj

Türkiye'de ahlâk bekçilerine ihtiyacımız yok.

epakyardım
18-12-2008, 10:33   |  #6  
Yeni Üye
31 mesaj

bence türkiyede ahlak bekcilerine ihtiyaç var hele bu internet olunca dahada bu bekçilere ihtiyaç artıyor bunu çocukları olan daha iyi anlar diye düşünüyorum.

DaRWeLL
18-12-2008, 17:15   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

Tartışıyoruz: Çocuklarınızın internet kullanımını kontrol altında tutuyor musunuz?

öyle bişey yok :) ama olsaydı onu kısıtlamak yerine onu internette meşgul edecek bişeyler öğretirdim.örneğin bi teknoloji forumu..

OGU
01-01-2009, 20:55   |  #8  
OGU avatarı
Üye
93 mesaj

böyle birşey tartışılmaz, birey bireydir, çocuğu büyüğü olmaz.
Sen çocuğunu observer gibi tepesinde kontrol ediyorsun, peki seni kim kontrol edecek. Senin koyduğun kuralın yasağın doğru olduğu ne belli, senin çocuktan farkın ne olabilir acaba, sabah okul yerine işe mi gitmen yoksa.
Sende nasıl çocuğun derslerde 'bitsede gitsek' diye sıkılırken, aynı işinde sıkılıyorsun, aynı yemekleri yiyorsun, aynı yollarda yürüyorsun, aynı dili konuşup aynı şeylere üzülüp aynı şeylere gülüyorsun.

Pekde fark yok demekki ozaman sana ne veriyor kontrol etme yetkisini.

silici06
22-03-2009, 02:00   |  #9  
Yıllanmış Üye
702 mesaj
Kerem72
Türkiye'de ahlâk bekçilerine ihtiyacımız yok.

ahlaksızlık bekçilerine de ihtiyacımız yok!