internetten 2.el telefon almak ne kadar güvenli

İRFAN ALTAN
08-11-2017, 15:09   |  #1  
İRFAN ALTAN avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1 mesaj

İnternetten bir iphone 8 buldum.Hiç duyan var mı ikincielmobil diye bir yer güvenilir mi?

İRFAN ALTAN bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Hasan Karacakaya
08-11-2017, 16:39   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Ben ikincielmobil.com dan note 3 aldim ilandaki gibi geldi hicbir sorun olmadan ama kargo sirketinin urunu kaybetmesi yuzunden biraz gec geldi o kadar

aayavuz1988
08-11-2017, 21:37   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

ikinci el telefon deyince bizim millet bi geri duruyor. şimdiye kadar kullandığım telefonların en az yarısını kullanılmış aldım.. alırken uyanık olursan sıkıntı yok..aslında bakılacak şeyler aşağı yukarı belli..sıfırına elalemin iki bin üç bin verdiği telefonları garantisi bile bitmeden yarıya yakın fiyatına bulabiliyorsun..internetten de iki telefon aldım satıcıyı ve telefonu iyi tart yeter.. söylediğin ikincielmobil i de yeni duydum.. bak şurdakendileri de dikkat edilecekleri yazmışlar.. burası n11 gibiymiş telefonu satan site değil bunlar aracı.. para da gittigidiyor gibi havuzda tutuluyor diye anladım.. güvenli bir site gibi.

erdal1982
09-11-2017, 16:44   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

webtekno da incelemesi yayımlandı.. sahibinden'e rakip geldi dedi.. ben de inceledim, beğendim.. ilan verdim.. bakalım satılırsa telefonum gelişmeleri yazarım..

smnckgzr
21-01-2018, 17:17   |  #5  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
39 mesaj

Site fena durmuyor. En azından adres ve telefon bilgileri var.

KKN1
25-01-2018, 10:17   |  #6  
Taze Üye
5 mesaj

İkincielmobil den alış veriş yapmak güvenli mi diye araştırırken tatmin edici cevaplar bulamayınca limiti düşük bir kredi kartı ile ucuz bir telefon almaya karar verdim. Bunun sebebi ikinci el cep telefonu almak istiyor olmam ancak alırken bir kadın olarak karşı taraf ile yüz yüze görüşüp cep telefonu numaramı paylaşmayı tercih etmediğimden dolayı, sadece alış verişe konu olan ürün için site üzerinden iletişime geçilmesi, ürün ilandaki gibi gelmezse iade hakkımın olması beni bu siteyi incelemeye itti. Nasılsa iade hakkım olduğu için satıcının ilanına yorum yaparak 500 TL'lik bir Samsung S4 miniyi 450 liraya alıp sipariş ettim. Ürün 3 (üç) gün sonra elime ulaştı zaten kargoyu satıcı ödediği için de kargo masrafım da olmadı. Ürünü aldıktan sonra ilk işim https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama girerek gerçekten de imei numarasının kontrolü yapılıp yapılmadığına bakmak oldu. Imei numarasının doğru olduğunu teyit ettikten sonra ilandaki fotoğraflarla elimdeki telefonu karşılaştırmaya başladım. Telefonun kozmetiğini de onayladıktan sonra cihazı iki gün boyunca sım kartımı takarak kullandım. Üçüncü günün sonunda telefonun gerçekten bir sorunu olmadığına kanaat getirerek satıcının ücretini site üzerinden onayladım. Bu ara da www.ikincielmobil.com yetkilileri ile sürekli iletişime geçerek iade haklarım ve cihazla ilgili olası sorunlar hakkında mailler atarak bilgi aldım. Şaşırtıcı şekilde hızlı bir dönüş yaparak sorduğum her soruya detaylı bir şekilde cevap verdiler. Sonuç olarak ikincielmobil.com gayet titiz ve güvenilir alışveriş imkanı sağlayan, yeni başlamalarına rağmen potansiyelleri yüksek bir platform.

Son Düzenleme: KKN1 ~ 25 Ocak 2018 10:18