İnternetten Bilgisayarı Parça Parça Almak

Quickly
18-03-2010, 16:54   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
89 mesaj

Ben bir bilgisayar toplatacağım/toplayacağım alacağım parçaları ben internetten sipariş versem evime gelse kendim toplayabilir miyim acaba? Bağlantı kabloları falan gelir mi parçalarla birlikte?

Sağolsun forumda bilgisini esirgemeyen bir arkadaş internetten aldığınız site toplar gönderir dedi ama ya ayrı ayrı sitelerden alırsam?

Kabiliyetsiz biri sayılmam Gözünü devirmiş

Son Düzenleme: Quickly ~ 18 Mart 2010 16:55
erdioz
18-03-2010, 17:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
851 mesaj

eğer daha önce kasa topladıysan ve parçaların hepsini sıfır alacaksan zaten her şey kutusunda geleceğinden kablo ve aparatlar tam gelir zaten iç aparatları (sata kablosu,ide kablosu,sata elektrik çevirici,slı kablosu vs.)anakart kutusunda olur vida sıkıntın varsa tüm parçalar kendi vidasını veriyor genelde.O yüzden kendinede güveniyorsan yap derim.

IceManF1
18-03-2010, 17:08   |  #3  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,546 mesaj
Alıntı: IceManF1  
İnternetten sipariş edip kasayı kullanıma hazır halde evinize getirirler.Sizin uğraşmanıza gerek yok.
İşletim sistemi olarak Linux kurarlar.Siz formatlayıp, XP/Vista veya Windows 7 yüklersiniz.

Toplayacağınız PC'de sadece kasa mı olacak yoksa, diğer çevre sistemleri(monitör,klavye vb.) dahil mi?

Peşin mi kredi kartı ile mi alacaksınız? Kredi kartı ise hangi kartla?

Amacınız oyun oynamak mı?

Ayrıca bütçeniz ne kadar?
Ona göre PC önerelim.

Son Düzenleme: IceManF1 ~ 18 Mart 2010 17:09
Quickly
18-03-2010, 17:08   |  #4  
OP Üye
89 mesaj

Güveniyorum da parçaları birleştirdikten sonra BIOS ayarları konusunda o kadar güvenmiyorum Emin değil

Quickly
18-03-2010, 17:19   |  #5  
OP Üye
89 mesaj

Amacım Photoshop CS4 ve diğer resim işleme ve çizim programları ile çalışmak, oyun kesinlikle oynamam, çünkü oyun oynamaya saniye zamanım yok, çevre birimleri hariç sadece kasa olarak 1500 lira civarında verebilirim, (aslında 3000 lira verebilirdim ama 1500 lirasına dslr alacağımIslık) ve yardımcı olursanız çok sevinirim Gülümseme

IceManF1
18-03-2010, 17:35   |  #6  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
3,546 mesaj

O zaman Nvidia Quadro serisinden bir ekran kartı alacaksınız.İşinizi çok yarar.

Sanırım mühendissiniz o zaman size özel bir site öneriyorum.
Bu siteden bütçenize ve amacınıza uygun bir PC seçebilirsiniz.
http://www.muhendispc.com/

Chip'te mühendispc'ye ait bir inceleme de mevcut.
https://www.chip.com.tr/inceleme/muhendis-pc-ge5257b_2725.html

emre_inani
19-03-2010, 04:39   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
206 mesaj

chıpın bu aykı sayısını aldım senın yaptıklarını yapmayı düşünüyporum  hizlial.co mdan küçüçk bi kitap vemiş mükkemel  hiç bilmiyen bile  eline tornavida alıp toplar bios ayarlarına kadar anlatıyor

Quickly
19-03-2010, 11:19   |  #8  
OP Üye
89 mesaj
Alıntı: IceManF1  
Bu siteden bütçenize ve amacınıza uygun bir PC seçebilirsiniz.
http://www.muhendispc.com/

Link için teşekkür ederim lakin baktım da yaklaşık 1 senedir güncellenmemiş,
Bilgisayarı toplama amacımı yukarıda yazmıştım arkadaşlar, Bütçem kasa olarak 1300 zorlarsam 1500 lira, internette çeşitli siteler var, birinden alayım tüm parçaları, toplayıp göndersinler diyorum. Sizce bu fiyat aralığında hangi siteden hangi parçaları toplatayım?

Quickly
19-03-2010, 16:36   |  #9  
OP Üye
89 mesaj

Islık

ancestor79
19-03-2010, 17:47   |  #10  
Yeni Üye
38 mesaj

Güvenilir bir siteden almanı tavsiye ederim, sonra garanti veya arıza iade gibi sebeplerden başın ağrımasın. Şu ana kadar alışveriş yaptığım en garantili siteler :

1. hepsiburada.com
2. webdenal.com
3. hizlial.com

bu üçüne bakabilirsin.

Gungenir
19-03-2010, 19:14   |  #11  
Yeni Üye
24 mesaj
Alıntı: Quickly  
Ben bir bilgisayar toplatacağım/toplayacağım alacağım parçaları ben internetten sipariş versem evime gelse kendim toplayabilir miyim acaba? Bağlantı kabloları falan gelir mi parçalarla birlikte?

Sağolsun forumda bilgisini esirgemeyen bir arkadaş internetten aldığınız site toplar gönderir dedi ama ya ayrı ayrı sitelerden alırsam?

Kabiliyetsiz biri sayılmam Gözünü devirmiş

Parçaları birleştirmek zor bir iş değil hatta zevkli bile diyebilirim. yalnız kasa toplarken en nefret ettiğim ve bence zor olan işlem anakartın üzerindeki girişlere kasanın hd, led ışıkları, kasa üzerindeki açma, resetleme düğmeleri, ön taraftaki ses çıkışları kablolarını takmak. Elinizdeki kitapçığa bakıp küçücük harfleri küçücük fişlerle eşleştirmek gerçekten sabır işi.

Buna rağmen bence kendiniz toplasanız yada yanınızda daha tecrübeli birine toplatsanız daha sağlıklı olabilir. Mesela parça alacağınız alışveriş sitelerinin satılan cihazları toplarken prosedürlerinde işlemciye termal macun sıkmak varmıdır bilemiyorum. Benim gördüğüm siparişlerde bu detay es geçilmişti ki bence olmazsa olmazdır.

IceManF1
20-03-2010, 09:15   |  #12  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
3,546 mesaj

Buradaki adresten bileşenleri seç.Sipariş ver.
http://www.eksenbilgisayar.com/images/configurator/