iOS 5'ten iki büyük yenilik!

CHIP Online
29-07-2011, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Henüz Apple tarafından doğrulanmasa da, yeni iOS'ta bir değil, 2 yeni bomba bizleri bekliyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ios- ... -yenilik_28310.html

Resimlerle: iOS 5, OS X Lion ve iCloud tanıtıldı!

Apple'ın taşınabilir ortamlar için hazırlamış olduğu işletim sistemi iOS'un gelecek sürümünde geliştiricilerin yüz tanıma özelliğine yönelik uygulamalar geliştirebileceği söyleniyor.

Apple'ın 2010 yılında satın almış olduğu, yüz tanıma algoritmaları geliştiren İsveç kökenli firma Polar Rose'un Apple'ın mobil işletim sisteminin yeni sürümüne yüz tanıma özelliği geliştirdiği söyleniyor. Ancak söylentiye göre yüz tanıma teknolojisi içeren herhangi bir uygulamanın Apple tarafından çıkarılması beklenmiyor.

iOS 5 hakkındaki son söylentilerden biri de yeni işletim sistemi sürümünün ses ile kontrol edilebilme özelliği taşıyacağı. Bu özellik sayesinde de iPhone sahipleri telefonlarında herhangi bir belge açmak için telefonlarına ses ile komut verebilecekler.

Tüm konu: iOS 5'ten iki büyük yenilik!

Resimlerle: iOS 5, OS X Lion ve iCloud tanıtıldı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce telefonlarda yüz tanıma teknolojisinin ne gibi faydaları ya da zararları olabilir?

Qromodynmc
29-07-2011, 19:59   |  #2  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Hah,Bunlar yenilikmi? Hangı yılda yaşıyorsunuz,Yüz tanıma ve ses ile kontrole yenilik diyecek kadar?