iOS 7'de can sıkanlar ve çözümleri!

CHIP Online
21-09-2013, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

iOS 7 büyük yenilikler sunuyor ama can sıkan kısımları da yok değil! İşte sorunlar ve çözümleri...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ios ... ozumleri_42748.html

Resimlerle: iOS 7'den ilk ekran görüntüleri

Yeni işletim sisteminin beraberinde bazı sorunlarla gelmesi olağandışı bir durum değil. Bu iOS 7 için de geçerli; işletim sisteminde belki hepimizi rahatsız etmeyecek olsa da bazı küçük sıkıntılar var. İşte iOS 7 kullanıcılarını en çok rahatsız edebilecek bazı sorunlar ve bu sorunları onarmanın yolları.

Parallax'ı kapatın

iOS 7'yle beraber iPhone'unuzun giriş ekranı hareketli bir hale geliyor, siz telefonunuzu kımıldattıkça duvar kağıdınız ona göre oynuyor. Ancak Parallax adındaki bu işlev, iPad'in geniş ekranında rahatsız edici olabiliyor.

Onu gizlemenizi sağlayacak ayar ise kolayca bulabileceğiniz bir yerde değil. Ayarlar > Genel > Erişebilirlik yolunu izleyin ve "Hareketi Azalt" işlevini etkinleştirin.

Denetim Merkezi'ni uygulamalar için kapatın

Parmağınızı ekranın altından yukarıya doğru sürükleyerek açabildiğiniz Denetim Merkezi, belirli sistem ayarlarına hızla ulaşmanızı sağlıyor. Ancak tüm uygulamalar, bu parmak hareketinden henüz haberdar değiller ve örneğin bir oyun oynarken yanlışlıkla Denetim Merkezini açabiliyorsunuz.

Bu sorunu aşmak için Ayarlar > Denetim Merkezi > Uygulama içinden erişim ayarını devre dışı bırakın.

Bu ayarı kapatsanız da işleve giriş ekranından ulaşmaya devam edebileceksiniz.

Tüm Konu: iOS 7'de can sıkanlar ve çözümleri!

Resimlerle: iOS 7'den ilk ekran görüntüleri

Kaynak: www.chip.com.tr