iOS 7, iPhone 4'te ne kadar hızlı çalışıyor?

CHIP Online
14-08-2013, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Eski iPhone 4'ünüz iOS 7'yi akıcı bir bir biçimde çalıştırabilecek mi? Cevabı testimizde!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ios ... alisiyor_42032.html

Resimlerle: İşte tasarımı baştan aşağı yenilenen iOS 7!

iOS 7, hangi iPhone'da ne kadar hızlı çalışıyor? Apple'ın mobil işletim sisteminin yeni sürümünü iPhone 4, 4S ve iPhone 5'te denedik.


Apple, iOS 7 Beta 1'den bu yana sistemde birçok değişiklik yaptı. Bunun yanında performansı geliştirmek için de durmadan çalışıyor. Ancak final sürümde büyük bir değişikliğin olması beklenmiyor.


Performans karşılaştırması: iPhone 5 iyi, iPhone 4 kötü


Hız testlerimizde Apple'ın harita hizmeti ve Safari gibi standart uygulamaların açılış hızlarını ölçtük. Bunun yanında Control Center'ın ve Notification Center'ın ne kadar hızlı çalıştığına baktık.


Daha eski iPhone, daha kötü performans


iPhone 5'te belirgin bir takılma yaşamadık. Çok küçük takılmalar web tarayıcısında grafikleri yüklerken ve uygulama mağazasında yaşanabiliyor. Ancak iPhone 5 genel olarak iOS 7'yi son derece akıcı bir biçimde çalıştırıyor. iPhone 4'te ise durum biraz farklı. iOS 7, iPhone 4'te daha sık takılıyor, özellikle de uygulamaları ilk kez açtığınızda. Yine de uygulamalarda iPhone 5 ile arasındaki performans farkı çoğu kez fark edilmeyecek kadar düşük.


Üç yaşındaki iPhone 4, iOS 7 beta 5'te genel olarak diğer iPhone'ların gerisinde kalıyor. Giriş ekranları arasında dolaşmak, uygulamaları açıp kapamak, web tarayıcısını kaydırmak iPhone 4'te belirgin biçimde daha yavaş.


Apple'ın iOS 7'nin final sürümünü yayınlayana kadar bir miktar zamanı var. Şirket bu süre içinde iOS 7'nin iPhone 4'teki performansını iyileştirmezse, iPhone 4 sahipleri bu güncellemeden çok da memnun kalmayabilir.

Tüm Konu: iOS 7, iPhone 4'te ne kadar hızlı çalışıyor?

Resimlerle: İşte tasarımı baştan aşağı yenilenen iOS 7!

Kaynak: www.chip.com.tr