iOS 7 yükleyenler ne diyor?

Cenk Tarhan
19-09-2013, 11:39   |  #1  
Cenk Tarhan avatarı
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 4
46 mesaj

Değerli forum takipçileri, 

aramızda iOS 7 yükleyen var mı? yorumları alalım... Bana çok kişiliksiz ve silik geldi fontlar, renkler vs. Siz ne dersiniz?

Cenk Tarhan bu faydalı başlığı için aşağıdaki 3 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
CasLoW
03-11-2013, 14:31   |  #2  
CasLoW avatarı
Yıllanmış Üye
161 mesaj

Öncelikle sanki çocuklara hitab eden bir tasarımı var. Renkler çok çocukça, simgelerdeki ve menülerdeki ayrıntılar az. Ben tasarımını hiç beğenmedim.

Ana ekrana dönme hızından tutun da uygulama açma hızına kadar her şey iOS 7 ile yavaşlamış. iOS 6 yüklü bir iPhone'u elinize aldığınızda anlıyorsunuz.

Sonra aşağıdan yukarı menü gibi özellikler gelmiş ama ne hikmetse bu menüye 3G tuşunu koymamışlar. Gün içinde en çok kapayıp açtığım şey wi-fi ve 3G oysa.

Arka plandakileri kapatma olayı tamamen Android'ten alınmış. Hepsini kapatma yok, teker teker kapatmamız gerekiyor bu da çok saçma.

Sonuç olarak o kadar övdükleri iOS 7 bu muydu? Hiçbir özellik gelmemiş neredeyse, 1-2 numara dışında. Samsunglarda 1.000 tane işlevsel özellik var. Biz daha notlarımıza şifre bile koyamıyoruz. Apple'a yakıştıramadım.

radar_89
26-11-2013, 17:03   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

bende ios 7.04 var şuan ve alllaha şükür çok mennunumm renkler güzel tasarım güzel .....

Wonderful Apple
01-12-2013, 21:21   |  #4  
Wonderful Apple avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
42 mesaj

Apple kaç senedir değiştirmediği tasarımı değiştirdi.Eski tasarım için yok böyle yok şöyle kötü dediniz.İsteklerinze göre yaptılar.Daha ne yapsınlar?

BilalKOR
21-12-2013, 20:26   |  #5  
Taze Üye
4 mesaj

Öncelikle yeni olan cihazlar yani iPhone 5 ve iPhone 5s gibi cihazlarda sorun çıkarmıyor çünkü bu cihazlarla bağdaşık bir sistem. Fakat 4s veya 4 gibi cihazlarda ise bazı sıkıntıları olabiliyor yazılımın. Mesela; pilin hızlı tükenmesi, uygulamaların geç açılması, bazen sistemsel hatalar yaratması, kilit ekranında takılı kalması gibi vs hatalar içeriyor.

Carmelo Anthony
22-12-2013, 14:46   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

yaw arkadaş ben bu apple kullanan arkadasları anlamıyorum mac ınden iphone a ne iş ya berbat berbat dıolar hele mac paranı cope at daha ii mıllet gıdıp alıyo adam İOS 7 diye bı yerını yırttı sıctı telefonun ıcne ondan sonra ver elını yenı yazılım androiden cal samsundan cal sagdan cal soldan cal Apple = Paranı Çöpe At Daha kötü  yazılım yapalım sana microsoftun elıne su dokemezler

Ziwro
23-12-2013, 20:02   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

ilk olarak ios 7 ile birlikte eski modellerde kasma problemlerinin başladığını söyleyebilirim. ben bir iphone 4s kullanıcısı olarak ios 8 çıktığı zaman telefonumun devrini neredeyse tamamlayacağını düşünüyorum. Bunların yanında ios 7'nin görünümüne bakacak olursak simgelerinin daha düz ve sade olduğunu, alışılmış apple stilinin dışına çıkılmış olduğunu söyleyebiliriz. bana kalırsa eskiden daha iyiydi ama kısa bir sürede alışıyorsunuz.

censez41
24-12-2013, 13:51   |  #8  
censez41 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,705 mesaj

İpad 2 de İos 5 kullanıyorum ve gayet memnunum ancak  indirmek istediğim birçok uygulama minimum iOS 6 istiyor keşke iOS 6 kurmanın bir yolu olsa

canguldur
05-01-2014, 10:43   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

Eski tasarım daha iyidi.

mali001
05-01-2014, 20:11   |  #10  
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
50 mesaj

Bnce eski tasarımı artık gerçekten eskidi o cansız renkleri  görünce içim daralıyordu

şimdi rengarenk ve farklı  bir tasarımı var yenilikleri sevmeyenler için bu kötü olabilir fakat bnce çok güzel bir yenilik telefona bakınca insanın içi açılıyor

wanted for clever
21-01-2014, 23:33   |  #11  
Taze Üye
5 mesaj

Ben yükledim ve gayet mennunum.Tabi bazı ufak sorunlar dışında... Zaten çevremde pek mennun olmayan yok. Tasarımlar güzel,hoş.Ben tavsiye ederim...

Wonderful Apple
29-01-2014, 19:39   |  #12  
Wonderful Apple avatarı
Yeni Üye
42 mesaj
Alıntı: Carmelo Anthony  
yaw arkadaş ben bu apple kullanan arkadasları anlamıyorum mac ınden iphone a ne iş ya berbat berbat dıolar hele mac paranı cope at daha ii mıllet gıdıp alıyo adam İOS 7 diye bı yerını yırttı sıctı telefonun ıcne ondan sonra ver elını yenı yazılım androiden cal samsundan cal sagdan cal soldan cal Apple = Paranı Çöpe At Daha kötü  yazılım yapalım sana microsoftun elıne su

bence apple'ı sevmemek için sevmiyorsunuz anlattıklarınız bana çok saçma eliyor.biraz alışın.android gibi yavaş sorunlu iğrenç bir işletim sistemine mağruz kalmayın!

hasantezel
05-02-2014, 13:54   |  #13  
Üye
51 mesaj

ben gayet memnunum :) özellikle jailbreak'ten sonra makine süper oldu beh Kahkaha

hasantezel bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
hadromer
08-02-2014, 04:46   |  #14  
hadromer avatarı
Taze Üye
15 mesaj

4s 16gb kullanıyorum ve emin olun cok ios7'yi çok begeneceksiniz. Telefon bi kere rahatladı. Yani performans açısından büyük fark var. Kamera performansı artırılmış bariz olarak. Bir çok fonksiyonel kısayol getirildi her ne kadar çalıntı densede. kusursuz degil ama 6'dan daha iyi.

Kapalı Hesap (153334)
08-02-2014, 13:54   |  #15  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Alıntı: Wonderful Apple  

bence apple'ı sevmemek için sevmiyorsunuz anlattıklarınız bana çok saçma eliyor.biraz alışın.android gibi yavaş sorunlu iğrenç bir işletim sistemine mağruz kalmayın!

laflarını düzenli seç.Bizde android kullanmaktayız.iphonu kötülemeye kalksak veya os saymakla bitmez.En basiti blue toot.Andoid açık kaynak bir yazılımdır.Ne microsoft nede apple bu seviyeye ulaşamaz.Çünkü dünyadaki bir çok insan kaynak koduna erişip kendi tasarlayabilir.Bugun cynogenmod diye bişey var duydunmu bilmiyorum.Bu ipohone os deginiz yeni işletim sisteminin tüm özelliklerini renk değiştirme odur budur yıllardır android de zaten var neyi yeni anlayamadım.Ha pardon, doğru iphone cular için yeni.....

sosyalli
26-02-2014, 23:53   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
516 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
 laflarını düzenli seç.Bizde android kullanmaktayız.iphonu kötülemeye kalksak veya os saymakla bitmez.En basiti blue toot.Andoid açık kaynak bir yazılımdır.Ne microsoft nede apple bu seviyeye ulaşamaz.Çünkü dünyadaki bir çok insan kaynak koduna erişip kendi tasarlayabilir.Bugun cynogenmod diye bişey var duydunmu bilmiyorum.Bu ipohone os deginiz yeni işletim sisteminin tüm özelliklerini renk değiştirme odur budur yıllardır android de zaten var neyi yeni anlayamadım.Ha pardon, doğru iphone cular için yeni.....

''En basiti blue toot''  koptum bu lafına :D:D

Wonderful Apple
29-03-2014, 22:27   |  #17  
Wonderful Apple avatarı
Yeni Üye
42 mesaj
Alıntı: DETROID_35  

Kim bilri IOS 8'de de android için yeni şeyler gelri (zaten androide olmayan çok fazla şey IOS'da var)İste 1 tanesini söyleyeyim.

Son Düzenleme: Wonderful Apple ~ 29 Mart 2014 22:27
emertcan
14-04-2014, 00:26   |  #18  
Taze Üye
4 mesaj

iPad de birşey farketmedi ancak iphone 4 ü yavaşlattı

hasantuna
12-05-2014, 11:37   |  #19  
Taze Üye
4 mesaj

Bu mücadele bitecek gibi durmuyor :) işte haberin detayları..kamuhaber.com

teknolojimeraklisi
30-12-2014, 10:37   |  #20  
teknolojimeraklisi avatarı
Üye
51 mesaj

4s kullanıcısıyım ve her güncellemede telefonum daha da ağırlaştı

Ad3mS
19-12-2016, 22:29   |  #21  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 3
18 mesaj

iphone 5 s kullanıyorum ios 8 de her türlü oyunu oynuyor, kamerayı yada herhangi bir uygulamayı açtığımda donma olmuyordu fakat ne yaptılarsa ios 9 ios 10 ve şu an en günceli olan ios10.4 idi sanırım onuda güncelledim fakat hala telefonda şöyle bir arıza var. Kamerayı açtığımda ekranda hiç bir tuşa basamıyorum ana menüye dönüp sağa sola yaptığımda donuk kalıyor aradan 3-5 saniye yada 10-15 saniye geçince sağa sola oynuyor ekran normale dönüyor. kamerayı açtığımda yada watsapp a girdiğimde bu tarz şeyler oluyor. Oyunlarda da şöyle bir sorun oluyor misal oyuna girdiğimde eskiden rahatca oynarken şimdi menüde donuyor online oyunda tam rakibe vurucağında yada hamle yapıcağında tuşlar basmaz oluyor. Tuşla alakalı olamaz çünkü telefon yeni tek bir kere bile düşmedi donma sorunuda ekran donmuyor misal rakiple box oynarken yada bilenler bilir jurasic world oyununda karşılıklı dövüşürken hamleler yapılır sıra bana gelince tuşlara basamadığımdan karşı rakibe sıra g eçiyor ve doğal olarak yeniliyorum. bunu iphone5s kullananlara sordum herkezde bu sorun var watsappda kamera var fotoğraf var benim kişisel görüşüm kamera ile alakalı olan oyunlar programlarda bu sorun yaşanıyor...

Okan_ünlü
06-02-2018, 19:06   |  #22  
Okan_ünlü avatarı
Taze Üye
6 mesaj

Kasma yapıyor diye hiçbirini yüklemiyorum gerekte duymuyorum.

berkanbir
30-06-2018, 12:32   |  #23  
berkanbir avatarı
Üye
90 mesaj

eski tasarım daha iyiydi ama şuan yeniliklerle daha efsane ios

antakya111
05-01-2019, 13:05   |  #24  
Taze Üye
6 mesaj