iOS cihazınızda boş alan açmanın yolları!

CHIP Online
29-07-2013, 01:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

iPhone'unuz ve iPad'iniz ağzına kadar dolduysa, bu tavsiyelerimizle onları rahatlatın!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/io ... -yollari_41751.html

Resimlerle: Android'i tamamen iPhone'a dönüştürün!

Bilgisayarlar, zaman içinde ihtiyaçlarımıza göre genişletebildiğimiz makineler. Örneğin dosyalarınızın boyutları büyüdükçe ona sabit disk ekleyebilir, depolama alanınızı genişletebilirsiniz. Ancak Apple'ın dokunmatik ekran devrimiyle bazı şeyler değişti. iPhone, iPad ve iPod touch, "geleneksel" bilgisayarlara kıyasla birer eşya gibiler. Bu Apple cihazlarından bir tanesini satın aldığınızda ona hiç bir zaman yeni bir bileşen ekleyemeyeceksiniz.


Apple'ın modern donanımlarının da aynı çizgide ilerlediğini söylemek mümkün, ancak iOS cihazları Apple masaüstü ve notebook'larından daha kısıtlı. MacBook Air'iniz dolup taştığında bir harici disk bağlayarak büyük dosyalarınızı ona aktarmanız mümkün. Ancak iOS cihazları bu biçimde tasarlanmamışlar: iOS cihazlarının USB portları ve kullanıcının erişebileceği bir dosya yapısı bulunmuyor. Amaç ise hemen hemen her şeyi cihaz üzerinde depolamak. Dolayısıyla bir iOS cihazı satın alırken size yetecek kapasiteye sahip modeli seçmek oldukça önemli. Bunu yaparken teknolojinin gelişimini ve gelecekteki uygulamaların boyutlarını da hesaba katmak gerekiyor.


iOS cihazınız tamamen dolduğunda karşınıza bir uyarı çıkar. Bunun yanında uygulamalar çalışmaz hale gelebilir. Yeni uygulamalar yükleme olanağınız ortadan kalkar. Uygulama güncellemeleri, yeteri kadar boş alan bulunamadığından başarısızlığa uğrayabilir.


Makalemizin ilerleyen sayfalarında bu tür durumlarla başa çıkmanızı sağlayacak bazı tavsiyeleri sizlerle paylaşacağız. Bu tavsiyelerden biri veya daha fazlası, iOS'lu iPhone, iPad veya iPod touch'ınızın depolama alanını rahatlatmanızda size yardımcı olacak.


Tüm Konu: iOS cihazınızda boş alan açmanın yolları!

Resimlerle: Android'i tamamen iPhone'a dönüştürün!

Kaynak: www.chip.com.tr