Ip Adresi

butterfly79
10-06-2011, 01:40   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj

Merhabalar,
Ip adresi bir başkası tarafından nasıl kullanılıyor? Uzaktaki bir insan, hatta ayrı şehirdeki, ülkedeki bir kişi bize ait ip adresi ile kanuna aykırı işler yapabilir mi? Buna karşı nasıl önlem almak gerekir? Bir başkası benim ip adresimi alıp  ile suç işlerse, kimin yaptığı kanıtlanabilir mi? Bilgi verirseniz sevinirim..

mancukya
10-06-2011, 02:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Virus, malware tarzi zararli yazilimlarla yapar, yada isletim sistemindeki aciklardan girerek.
Ama ev kullanicisi isen Adsl normalde sürekli sifre degistirir modemin her acilis kapanasinda (isyerleri genelde dinamik ip kullanir sabit yani)
Ama ip numarasi tek basina bir sey ifade etmez mac adresi, isletim sistemi bilgileri vs vs ile ulasilir.
önlem almak icin orjinal yada temiz isletim sistemi, antivirus, güvenlik duvari, Windows updateleri güncellemek ve bazi warez tarzi sitelerden uzak kalmak, bunun yaninda parali programlardan ziyada acik kaynaklilari kullanmak.
Ama panik yapmana gerek yok.

butterfly79
10-06-2011, 02:20   |  #3  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj

Teşekkürler...Ev kullanıcısıyım..Ip adresim kullanılmış..Kablosuz bağlantım vardı ve iptal ettim...Umarım işe yarar..