IP değişir mi ?

wale
17-04-2012, 22:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Ben daha önce TTNET kullanıcısıydım,şimdi Smile ADSL'ye geçtim. Size bir sorum olacak. Bu geçişten sonra benim IP adresim değişecek mi ? Yoksa aynı mı kalacak ?

secretboy
17-04-2012, 22:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
173 mesaj

eğer statik ip istemediysen zaten değişir modemini kapatıp açtığın zamandada değişiyor zaten :)

wale
17-04-2012, 22:51   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Şimdi ben daha önceden bir forum sitesine üye olmuştum. Orada IP görünüyordu. Şimdi yine üye olursam o IP mi görünecek, yoksa yeni bir IP mi görünecek onu sormak istiyorum.

ekran kartı
18-04-2012, 00:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Modemin her açılıp kapanışında farklı IP görülür. Başka servis sağlayacısına geçmene gerek yok.
(Statik IP hizmeti almak istemediyseniz ki bunu sorduğunuza göre statik IP kullanmıyorsunuz)

keyser söze
14-12-2012, 00:33   |  #5  
keyser söze avatarı
Yeni Üye
37 mesaj

ip adresi değişmez o sen ilk internete girdiğin zaman sana verilir bir daha değişmez tc no gibidir sen ne yaparsan nette işte o ip adresine kayıt edilir mesela gelecekte ösym başvuruları ip üzerinden yapılacak senin hiç değişmeyen ipnle gireceksin ösymye yakında kimlik kartında ip yazacak iş başvurusu yapınca senden ipni isteyecekler o ip ile seni işe alacak kurum btk ya soracak ve senin nerelere girdiğine bakarak ne tip bir adam olduğuna bakıp seni işe alacak veya almayacak. ip çok temiz tutulmalı ip yi senede bir clean yapmak lazım bü yüzden sistem yöneticileri senede bir büyük temizlik firmaları ya da gündelikçi hanımlar aracılığıyla ipleri ve serveri temizletirler root dns deki ip ler en pisleridir  ama her ip ordan sorulur root dns serverlerda çok pis adamlar vardır sahte ipler yaparlar geçen benim ip üzerinden bir şirket kurmuşlar bir sürü vergi borcu geldi. ipnin forokopisini sakın kimseye vermeyin.