ip sorunu lütfen yardım!!!

mbaybek
25-06-2007, 15:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar hepinize slmlar.
Öncelikle kablo internet kullanıcısıyım . Bilgisayarımda e-mule bittorent gibi yazılımları calıstırdıgımda hemen olmasa bile belli bir süre sonra modemimden sinyal alamamaktayım yani bilgisayarım internete cıkıs yapmıyor.İnternetten düşüyorum . Modeme ve router'a reset attıgımda sorun ortadan kalkıyor .Ancak P2P yazılımlarını actıgımda aynı sorun tekrar bas gosteriyor. Modemimin ısıklarında ve aktivitesinde bir problem gozukmuyor ancak bilgisayarım modemi gormuyor ve ip alamadıgım icin baglantım kesiliyor. Bu sadece P2P yazılımlarını calıstırdıgımda olusuyor. Bunun bir cozumunu bilen arkadas varsa lutfen onerilerinizi bekliyorum .Kablo internet musteri hattını aradım ancak her seferinde modeme reset atıyorlar ve duzeliyor ancak kalıcı bir cozum yok yani P2P yazılımlarını uzun sureli kullanamamaktayım .Musteri hizmetleri de gerekli donanıma ve bilgiye sahip degil. Sorun surekli cozumsuz kalmakta.

Hepinize simdiden tesekkürler.

Sistem Bilgileri :

Intel Dual Core 2.66 Ghz
Asus 8800 GTS 640 Mb dx 10
Asus Commando Board
Kingston 2 GB 800 Mhz Ram
Seagate 200 GB Harddisk
Samsung 206 BW 20" Lcd Monitor
Askey Cable Modem
D-Link Wireless Router

erkanc
25-06-2007, 16:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

kablo modem kullanmadım ama dahili firewall varmı modeminizde eğer varsa büyük bir ihtimal ondan yapıyordur o portu modem arabiriminden açmak lazım birde isterseniz modeminize firmware update yapın bazı hataları ortadan kaldırır belki bu bağlantı sorununu da ortadan kaldırır

Son Düzenleme: erkanc ~ 25 Haziran 2007 16:45