İpad 2 nin Ekranına su Kaçtı

cevdetozek
06-12-2014, 16:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar iki yıl önce ipad i temizliyordum biraz fazla temizlemiştim su dolu bitane sprey vardı onu sıkıp temizliyodum suya sokmadığım halde genede çok çabuk içine su girmiş ekranı iki kere değiştirilmiştir ama bu olay 2.cisini değiştirmeden önce olmuştu sorun şu su girdikten sonra ipad kendi kendine tıklamalar yapıyo bişeyler açıyo ekranın üstüne bastırıncada içindeki su hala görünüyo 1 yıl sonra falan ekranı kırılmıştı götürmüştüm yapmışlardı 1-2 aylığına kendi kendine tıklamıyordu sonra gene oldu aynı şey 2 yıl geçsede cihazın içinde hala su var bide aynı şeyleri yapıyo bu yüzden oyun oynamakta zorlanıyorum bide ekranın bazı yerlerine dokununca algılamıyor acaba 2 yıl geçse bile pirincin içine koysam sorun düzelir mi yoksa ekranının açılıp içindeki suyun temizlenmesimi lazım acill yardımmm

cevdetozek
07-12-2014, 17:09   |  #2  
OP Taze Üye
3 mesaj

biri bişey yazmıycak mı yha

badwizard
07-12-2014, 18:58   |  #3  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Cihazı sökebilecek teknik beceriye sahipsen kendin söküp saç kurutma makinasıyla orta ısıda kurutabilirsin, bu şekilde 10 yılda beklesen içerdeki su buharlaşamaz çünkü kapalı alana kısılmış, pirinç yöntemininde pek işe yarayacağnı sanmıyorum, diğer bir seçenek ise cihazı ısıtmak olabilir bunu yaparken harici bir kaynak değil cihazın kendisini kullanmalısın eğer yoğun işlemci kullanımı olan bir oyunu yeterince uzun süre oynayabilirsen cihazın iç ısısı ekrandaki sıvıyı buharlaştırabilir ancak bunun bir yan etkisi vardır o da ekrandan buharlaşan suyun cihazın bakır iletken kısımlarına ulaşıp korozyona neden olmasıdır ki bu ekrandakinden daha çok canını sıkacak sorunlara yol açabilir.

Shuuma
11-12-2014, 15:57   |  #4  
Taze Üye
10 mesaj

servise götür bence de

cevdetozek
21-12-2014, 15:35   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

ama saç kurutma makinası kötü şeylere yol açabiliyor muş ben yinede servise götürüyim garantisi yok ama para veririz