iPad 4, iPad 3'ün üzerine ne getiriyor?

CHIP Online
27-10-2012, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple'ın dün tanıttığı "en yeni" iPad, birkaç ayda "eski iPad" olan yeni iPad'den ne kadar farklı?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ipa ... etiriyor_36624.html

Resimlerle: Apple'ın "inanılmaz" olmayan 10 ürünü!

Apple'ın &lt;span style="text-decoration: underline;">iPad mini</span> etkinliğinde bizi tek şaşırtan şey, belki de yenilenmiş bir iPad ile tanışmamızdı. Apple Mart'ta piyasaya sürdüğü "iPad 3"ün üzerinden 1 sene geçmeden yeni bir iPad daha piyasaya sürmeye karar vermişti.


Dördüncü jenerasyon iPad, üçüncü jenerasyonun yerini tamamen almak üzere piyasaya sürülüyor. Yeni iPad'in ismi ise "Retina ekranlı iPad" olacak. Dolayısıyla Apple'ın ürün isimlendirme politikası, kafaları daha da karıştıracak gibi görünüyor. Biz, bu yazımızda kolaylık olması açısından son iPad'i "iPad 4", bir öncekini "iPad 3" olarak adlandıracağız. İşte iPad 4 ve iPad 3 arasındaki farklar, iPad 4'de gelişen özellik ve donanımlar.


Ekran


iPad 3 ve 4'ün her ikisi de Retina ekranla geliyor. iPhone 5'in 326ppi'lik ekranı kadar olmasa da, 264ppi ile şu an piyasadaki en iyi ekranlardan birine sahip.


Kamera


iPad 3'ün 0.3MP'lik ön yüz kamerası, iPad 4'de 1.2MP HD kameraya yükseltilmiş. Böylelikle HD kalitesinde videolu sohbet artık mümkün.


İşlemci


iPad 3'de çift çekirdekli A5X işlemcisi bulunuyor. iPad 4 ise Apple'a göre "işlemci işlerinin hızını ikiye katlayan" A6X işlemcisiyle geliyor.


Pil


iPad 4'ün pili 10 saate kadar dayanıyor. Bu alanda iPad 3 ile arasında bir fark yok gibi görünüyor.


Tüm Konu: iPad 4, iPad 3'ün üzerine ne getiriyor?

Resimlerle: Apple'ın &quot;inanılmaz" olmayan 10 ürünü!

Kaynak: www.chip.com.tr