Iphone 16gb mi yoksa Nokia N96 mi?

bettelgeuse
13-05-2008, 12:31   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
126 mesaj

Merhaba arkadaslar,

Turkiye'de Iphone kullaniliyor mu? Kullanan arkadaslar varsa, bir problemle karsilastilar mi?

Ben yurt disinda oldugum icin bilmiyorum, kusura bakmayin.

Malum yakin zamanda yurt disinda bu iki telefonda cikmis durumda.

Bende kararsiz kaldim hangisin alayim diye. Sizin tavsiyeniz ne olur? Chip'deki Iphone Test 1 ve 2'yi okudum ama biraz eski oldugu icin tam emin degilim bu yeni telefona uyuyor mu diye.

Her turlu tavsiye ve onerilerinize acigim. 1 ay icinde  yurda donmuc olucam ve telefonum cok eski oldugundan artik calismiyor ( Nokia 5100)

tesekkurler

panda34
13-05-2008, 13:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj

Iphone'un dokunmatik ekran özelliği zor bence ,
Bir arkadaşımda var , parmakları büyük geliyor sanki
parmak uçlarıyla basmaya çalışıyor , ekranda dokunacak yerler küçük .

Bence Nokia N96 alın , almayı düşündüğünüzü yazmışsınız o uygun bence .
Iphone'a karşı bir kötü düşüncem yok ama bence tuşlar yerine dokunmatik ekran
kullanmak zor .

Borga-x
13-05-2008, 14:02   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Walla Iphone süper bır cıhaz. Eger bıraz beklersen 3G destekli olanı almanı onerırım. N96 sana kaba gelecektır. Ben N95 kullanıyorum satıp Iphone bıle almayı dusunuyorum acıkcası.. Su anda Turkıye'de Illegal olarak kullanılıyor ama en ufak bır bozulmada teknık servıs olmadıgından bıraz sorunlu

bettelgeuse
13-05-2008, 14:05   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj
mengu88
Iphone'un dokunmatik ekran özelliği zor bence ,
Bir arkadaşımda var , parmakları büyük geliyor sanki
parmak uçlarıyla basmaya çalışıyor , ekranda dokunacak yerler küçük .
beni de dokunmatik ekrani ve de safari web browser'i cezbediyor.

N96'nin ozellikleri de epey yi iphone 16 gb'a gore. Ama yine iphone 60gb'i yakinda cikartacak gibi. Bu teknolojinin duracgi yok :P

Beni en azindan bir-iki sene idare etsin yeter. Ama wi-fi interneti de olsun. bu yuzden fazla alternatif yok. Yoks samsung'da dusunuyorum ama nokia gibi secenekler sunmuyor simdilik.

bettelgeuse
13-05-2008, 14:10   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj
Borga-x
Walla Iphone süper bır cıhaz. Eger bıraz beklersen 3G destekli olanı almanı onerırım. N96 sana kaba gelecektır. Ben N95 kullanıyorum satıp Iphone bıle almayı dusunuyorum acıkcası.. Su anda Turkıye'de Illegal olarak kullanılıyor ama en ufak bır bozulmada teknık servıs olmadıgından bıraz
Iphone mu kacak kullaniliyor? Vodafone yada Telsim ile birlikte kullanilacagini duymustum gerci. 3g li olan ne zaman gelir bilinmez, bir de malum, telefonu kayit altna aldirmak gerekiyor. Yurt disindan gelirken faturasini gumruk'de bildiriyorsunuz kayit altina aliniyor. Daha once de yanimda bir tane telefon getirmistim, bu kanundan haberim yoktu, fatura yanimda olmadigi icin telefonumu kullanamamistim ( eski bir model ama olsun)

acikcasi ne n95-96 ne de iphone'u elime almadim ( Japonya'da bunlar maalesef yok) ama internetten uygun fiyata alma imkanim var. Turkiye'ye 1 ay icinde donerken getirmeyi dusunuyorum. Herhalde bu bir ay icinde uygun fiyatli birsey buluruz

yrum ve tavsiyeler icin tesekkurler.

PS: Hangi bakimdan nokia n95 yada n96'yi kaba bulurum ve hangi ozelligi hosuna gitmiyor?

flashock
16-05-2008, 18:19   |  #6  
Yeni Üye
28 mesaj

iphone benr iphone kullanıyorum mukemmel ama bekleyın apple esas bombayı iphone 2 ile patlatacak sızan haberlere güre 5mp kamera 32 gb hafiza coklu dokunmatık ekran 3g ve olmayan eksıklıklerın cogu kapatılıyor bunu ıcın 2008 ın sonun bekleyın az kaldı bu arada apple vodafone ıle anlaşma yaptı resmı olarak TÜRKİYE'ye geliyor ve bu anlaşma iphone 2yide kapsıyor

TuncaBozkurt
21-05-2008, 18:58   |  #7  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Bence de iPhone 2'yi bekleyin. Şu anki haliyle tasarımdan başka pek fazla birşeyi yok.

CELLMANN
06-07-2008, 03:12   |  #8  
Taze Üye
3 mesaj

İkisini karşılaştırmak çok zor. iPhone çok güzel özelliklere sahip ama eksikleri de çok. Nokia N96 belki iPhone kadar kullanışlı olmayabilir ama tüm özellikler mevcut.