iPhone 3G üzerinde Android OS !!!

sbuldur
08-05-2010, 13:24   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

Daha önceden Android işletim sisteminin iPhone 2G üzerine portlandığı görülmüştü fakat David Wang ve arkadaşları Android'i iPhone 3G üzerinde de çalıştırmayı başardı.

Yayınlanan videoda cihaz açılışında karşımıza ilk olarak işletim sistemi seçim ekranı geliyor. Burada iPhoneOS ve AndroidOS mevcut ve her ikisini de seçebiliyoruz. Cihazı AndroidOS'la açan Wang WiFi, web tarayıcısı, radio ve dokunmatik ekranın tamamen fonksiyonel bir şekilde çalıştığını gösteriyor. Ses desteğinin de tamamlanmasından sonra  Wang ilerleyen günlerde iPhone 3G için AndroidOS'un portlanmış sürümünü yayınlayacağını açıkladı.

http://blog.gsmarena.com/android ... -the-iphone-3g-too/

xxömür
08-05-2010, 14:11   |  #2  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,574 mesaj

bence herşeyin orjinali güzel ama genede fena olmamıs iphone da Android 
android kullanmak isteyipte iphone dan vazgecemeyenler icin ideal

mancukya
16-05-2010, 00:52   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Ayni olayi Win mobile bazli telofonlardada yapiyorlar ama isin asli sorunlu ve pek cok eksigi var yaklasik 1 2 satte telde sarj falan kalmadigi gibi gps ve kamerayida 1 bucuk senedir hala calistirmayi beceremediler.
iphone icinde bakildiginda calisir gözükecektir ama pek cok sorunuda beraberinde getirecekdir.
Haret adli virtual bir konsol üstünden calistiriyorlar ve pekte basarili olduklari söylenemez.

XDa sitesinde proje basladiginda özellikle Win mobil teller icin özel rom yapilacagi ve tercihli olucagi seklindeydi yani Android ve Win mobile arasinda tercih ama hala 1 bucuk senede yerinde sayiyor.
iphone icinde aynisi olucaktir sesi yapsalar dahi baska sorunlari beraberinde getirecektir.
Ben isin asli iphone sevmiyorum ama adamlarin basari sebebi donanim standarti Androidde bir merakla denenir ama bu bozma sistemle kalici bir sey olmuyacaktir.