iPhone 4G, Nokia N8, HTC 4G, Galaxy S, Xperia X10

ElektroNick
07-08-2010, 21:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda telefonumu değişmeyi düşünüyorum. İnternetten başlıkta modelini girdiğim telefonları kıyaslamaya çalıştım. Tabii ki kağıt üzerinde yazılanla pratikler farklı. Birde bakınca da birbirinden güzeller ve seçmekte çok zor açıkçası. O yüzden sizlerin de görüşlerini sormak istedim.<

CarlJohnson
05-09-2010, 14:23   |  #2  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,081 mesaj

Iphone 4 g 2500 tl N8 in fiyatı henuz belli degil burada zaten cıkmadı daha Galaxy S 1500 tl Xperia X10 1100-1400 tl
şimdi fiyatlar bu dostum..bataryalarına bak.hepsinin dokunmatigi kraldır elbet..ama iphone 4g ye gelelim 4g nin sana hicbir faydası olmayacak cunku adam gibi 3g bile kullanılmıyor..3GS daha mantıklı gibi.
Xperia X10 cok güzel gorunumu saglam bataryası vs var ve kullanıslı diye duydum ama bugun yarın turkcelle gidip kurcalıcam yorum yazarım istersen youtubedan bak..
Galaxy S i bekliyorum ben kendi adıma cok guclu batarya mükemmel dokunmatik süper amoled ekran süper bir çözünürlük.4 inc kapasitif ekran..
N8 in ekran guzelligi cozunurlugu vs Galaxy S le yarısamaz bile..sana tavsiyem Xperia X10 veya Galaxy ama ben Galaxy tercih edicem ve 1 2 hafta içinde almayı düşünüyorum

uGuR.uK
05-09-2010, 16:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

1- iphone 4g değil sadece 4.
2- bunların içinde nokia ve xperia 10'u kesinlikle çıkart. çünkü nokia bu dokunmatikli telefon ve yeni seri işletim sistemi olayında çok geride ve kullanımı zayıf kalıyor. sony'nin telefonuna gelince aletin özellikleri iyi ama ötekilerle yarışabilcek cinsten değil ayrıca yüklü android sürümü düşük ve sony hala yeni güncelleme çıkartmıyor telefon için, fonksiyonelliği ve kullanımı bu yüzden onunda zayıf.
3- htc 4g güçlü güzel bir alet ve 4g destekli tek telefon ama ülkemizde 3g bile çok yaygın olmadığından gereksiz bir gösteriş olur sadece. donanım özellikleride iyi olmasına karşın galaxy s ve iphone 4 kadar değil.
4- iphone 4'ün süper ekranı ve harika dokunmatiği meşhur. ama maalesef apple'ın iğrenç politikaları, itunes zorunluluğu, çok sınırlı kullanımı ve az kişiselleştirilmesi baya bir eksi puan bana göre ki iphone'un ekranı ve dokunmatiğine 10 üzerinden 10 verirsek samsung'unki en kötü 8'den aşağı değil. galaxy s android ile geldiğinden çok kullanım artısı ve gelecek vaadide var.

sonuç olarak, ben galaxy s alırdım bunların için kesinlikle. iphone o parayı asla ama asla haketmiyor. eğer yurt dışından getirtme veya doğubank'tan alma gibi fikirlerin varsa şu telefonları öneririm:

Motorola Defyveya Motorole Milestone 2 henüz çıkmadılar ama birkaç aya gelcek. veya benim birkaç güne alacağım milestone xt720. bunları öneriyorum çünkü motorola zaten hep süper sağlam telefonlar yapmıştır, bu android ile birlikte çok güzel aletler ve çok uygun fiyatlara bulunabiliyor.

Son Düzenleme: uGuR.uK ~ 05 Eylül 2010 16:58
Kapalı Hesap (153334)
30-09-2010, 09:25   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

motorola neden bu ülkede satılmaz anlamam dünyanın en sağlam telefonlarını üretiyor.Motorola alan ömürlük kullanıyor.Motorolanın L7 var telefonun işletim sitemindeki değiştirmediğim yeri kalmadı ve üstelik 6 senedir kullanıyorum bir türlü bozamadım.L7 artık emekliye ayırma zamanı geldi.Aklımdaki ilk telefon motorolaydı ama ülkemizde az bulunuyor ve dispiritor firması yok gibi.Suan en çok üzrende durdugum telefon açıkçası samsung galaksi s + çok - de öyle ama çok iyi telefon.Nokia n8 pahalı olmazsa alacagım 2.telefon olabilir.Açıkçası özellik bakımından kimse nokia nın yanına yanasamaz çünkü adamlar çok arge hacıyor.aklimdaki özellikleri.
n8 özellikleri
12mp foto hd video (90 dakka kayıt yapıyor)
hdmı kablosu ile tv çıkısı.
yine hdmı kablosuna benzer bir kablo ile usb flash bellekleri takma telefonun içinden görebilme.
yazılım boolugu ve sınırsız müzik map.
her telefon flash player ve flash oyunları çalıştırmaz ama nokia için sorun deil.
fm verici transmitter.
video ve ses organize etme yazılımları pdf raider ofis ekibi.
dolby ses teknolijisi.
çok parlak ekran ama samsung kadar deil.
say say bitmez blue toot 3.0.
samsung
samsungun en sevdigim yanı android oldu.
1ghz işlemci 512mb ram 2gb rom bu bir telefon için çok fazla resmen bilgisayar gibi alet.Halen bukadar hızda bilgisayarı olan insanlar var.(AyıptırAğzı kulaklarına varıyor)Utanmasalar 5900 ati x2 takacak içine samsung zaten sığsa eminki takardı.
samsungun en sevdigim özellikleri ekran dokunmatik hasas ram işlemci rom ve işletim sistemi.
Ayrıca normal bir yazının fotografini çekin o yazıyı tarıyor ve googlede arıyor.(örnek sony tv nin sony yazısını çekip tarıyor ve sony diye arıyor googleden.)
klavyesi bir devrim yazıları karışık çizerek yazıyorsunuz ayrıca herşey sesle çalışabiliyor.samsungda varmı bilmem ama motorolada var sesle mesaj yazıyorsun.
kamerası n8 göre kötü.
efem verici yok ve radyosu mono.Flash yok.Flash player daha yüklenmedi.Güncellemeler içinde gelebilir.ön camı wave da çizilmez bundada böylemi bilemem ama sağlam telefon.
yani kısacası n8 mi alacam yoksa samsung glxy s mi sasırdım.
Gelelim senin soruna iphone 4 kafadan siliyorum kimse telefon özelligi olmayan telefonu kullanmaz git ipod tuch al oda aynı işi görür sinyal sorunu iyikide çıkmış çünkü telefon 2500 tl saltılıyor bir de sorunsuz olsa Allah bilir nekadara satacaklar bizimkiler.koskoca alet ipad 1400 kimse almıyor ufacık iphone 4 2500 araba alırsın.Yabancı ülkelerde 400 avro 500 avro Amerikada 299 dolar bizim ülkemize alet sanki Marsta üretiliyor gibi para alınıyor.kimse iphone 4 almazsa fiyatı 800tl bile iner.
sony erikson bilmiyorum pek ısınamadın.
geriye htc kalıyor htc ise çok sağlam firma ama ülkemizde okadarda sağlam alt yapısı yok gibi.
2 seçenegin var  ya nokia n8 yada samsung galaxy s

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (135156) ~ 30 Eylül 2010 10:29
Kapalı Hesap (153334)
05-10-2010, 09:22   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Ama şu model yeni çıktı baya bir araştırdım hem fiyatı ucuz hemde özellikleri iyi.Ama çözünürnük kötü ekran parlaklıgı süper bazı hd oyunları onayamazsın ama verdigin paranın 10 katını bile hakeder bir telefon.
özellikleri bunlar.

General2G NetworkGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G NetworkHSDPA 900 / 2100 Announced2010, MayStatusAvailable. Released 2010, MaySizeDimensions106.8 x 60.4 x 12 mmWeight118 gDisplayTypeTFT capacitive touchscreen, 16M colorsSize240 x 320 pixels, 3.2 inches - Multi-touch input method
- Accelerometer sensor for UI auto-rotate
- Touch-sensitive controls
- Proximity sensor for auto turn-off
- Optical trackpad
- HTC Sense UI
- Turn-to-mute and lift-to-dim-out a call                SoundAlert typesVibration, MP3                Speakerphone Yes - 3.5 mm audio jack
        MemoryPhonebookPractically unlimited entries and fields, PhotocallCall recordsPractically unlimitedInternal384 MB RAM; 512 MB ROM        Card slotmicroSD, up to 32GB, buy memory                        DataGPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbpsEDGEClass 10, 236.8 kbps3GHSDPA, 7.2 MbpsWLANWi-Fi 802.11 b/gBluetoothYes v2.1 with A2DPInfrared portNoUSBYes, microUSB v2.0CameraPrimary5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flashFeaturesSmile detection, geo-taggingVideoYesSecondaryNoFeaturesOSAndroid OS, v2.1 (Eclair)CPUQualcomm MSM 7225 528 MHz processorMessagingSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IMBrowserHTMLRadioStereo FM radio with RDSGamesYesColorsBlack, Brown, White, Red, Silver         GPSYes, with A-GPS supportJavaVia third party application - Digital compass
- Dedicated search key
- Facebook, Flickr, Twitter integration
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa integration
- MP3/AAC+/WAV/WMA9 player
- MP4/H.263/H.264/WMV9 player
- Voice memo
- T9        Battery Standard battery, Li-Ion 1300 mAhStand-byUp to 480 h (2G) / Up to 690 h (3G)Talk timeUp to 7 h 20 min (2G) / Up to 8 h 10 min (3G)

bu üründe en hosuma giden şey ram ve romun yüksek oluşu.Htc sense zaten sana yeter de artar.Ekran küçük ama şirin bir telefon daha iyisini istersen desire al.

teknosa fiyatı
http://www.teknosa.com/Cultures/ ... CS_Catalog=_TELEKOM

yasal sitesi

http://www.htc.com/www/product/wildfire/specification.html

yutube tanıtım inceleme videoları

http://www.youtube.com/results?search_query=htc+wildfire&aq=4

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (135156) ~ 05 Ekim 2010 09:43