Iphone 5C 16 GB, 32 GB ve ötesi :)

Redhostage
12-04-2014, 19:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar önümüzdeki ay Iphone 5C almayı düşünüyorum, ama bir ikilemde kaldım. 16 GB mı 32 GB mı? Itunes'dan sürekli HD film satın almayı düşünüyorum, HD filmlerin boyutları 4 ila 8 cıvarı değişiyor. Dolayısıyla yüksek bir hafıza gerekiyor. 64 GB bütçemi aşıyor ve 32 GB alma ihtimalim de düşük, biliyorsunuz yeni düzenleme gereği artık cep telefonlarına taksit yapılmıyor. 16 alsam zor durumda kalır mıyım? Mobil oyun oynayan biri değilim, eğer Apple yetki veriyorsa fotoğraf ve video gibi kişisel içeriklerimi Skydrive'da depolarım , müziklerim en fazla 3 gb olur diye tahmin ediyorum. Bir de şu Icloud'u açıklayacak var mı, Skydrive gibi bir şey mi, yoksa hafızaya çevirimdışı dosya erişimi var mı?

Biraz fazla oldu ama. Cevaplayan arkadaşlara çok müteşekkir olurum.

Wonderful Apple
13-04-2014, 08:24   |  #2  
Wonderful Apple avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
42 mesaj

Merak etme one drive'a depolayabilrsin (skydrive) ;) diğer konuya gelince 16gb yeter zaten 32gb'yi çok zor doldurursun zaten 16 gib yeterli olacaktır mobil uygulamalar kullanmıyorsam sadece film (HD) izliyorsanBirde icloud ise one drive gibi bir depolama uygulaması aslında  uygulama değil neyse kelimeyi unuttum :) ücretsiz 5gb depolama alanı veriyor doldur doldurabildiniz kadar.

Redhostage
13-04-2014, 12:44   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Sağol 5 gb yetmezse alırım yıllık premium ya 40 lira ama olsun.

emre127
07-07-2014, 12:36   |  #4  
Yeni Üye
24 mesaj

Arkadaşlar ben ıphone 5C kullanıcısıyım açıkçası telefonun kasasını beğenmedim telefona kap almayı düşünüyorum bu konu hakkında yakın arkadaşlarıma danıştım ama olumlu sonuç alamadım hediye sitelerine bakmaya karar verdim en sonunda http://www.hediyefabrikasi.com/h ... 4.html?partner=1129 bu ürünü buldum sipariş ettim 3 gün içinde geldi yaklaşık 2 buçuk haftadır kullanıyorum çok memnunum avmleri gezip yorulmaktansa internetten sipariş etmek daha mantıklı benim gibi düşünen herkese hediyefabrikasi.com u ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum..