iPhone 5S bekleyenlere kötü haber!

CHIP Online
19-09-2013, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

20 Eylül'de piyasaya çıkacak iPhone 5S konusunda ilk kötü haber, işte böyle geldi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/iph ... tu-haber_42715.html

Resimlerle: iPhone 5S'ten fotoğraflar!

Yeni iPhone'lar hakkında daha piyasaya çıkmadan ilk kriz başgösterdi bile... Talepleri inceleyen Apple yetkilileri, iPhone'ların satışa çıkacağı 20 Eylül günü için mağazalarda yeterli iPhone 5S bulunmadığını fark ettiler. iPhone 5C için stok problemi bulunmazken iPhone 5S'lerin çıktığı gibi tükenmesi bekleniyor. Böylece &lt;span style="text-decoration: underline;">iPhone 5C hakkındaki söylentiler de</span> doğru olmaya bir adım daha yaklaşıyor.


Çin'de daha erken satışa çıkan iPhone 5S'ler de aynı akıbetle karşılaştı ve mağazalarda iPhone 5S tükendi.


Elbette, bir telefon modelinin hızla tükenmesi ve kullanıcıların eli boş dönmesi veya sıra beklemesi, o telefon için dünya çapında en güzel gösterge olarak kabul ediliyor. Apple'ın da bu reklam fırsatını kaçırmak istemeyeceği tahmin edilebiliyor. Dolayısıyla, "kapış kapış satılan telefon" imajını oluşturmak için Apple'ın iPhone 5S'leri beklenenden daha az sayıda piyasaya sürmüş olabileceği de konuşuluyor.


ABD'deki operatörler de, ön siparişleri karşılayabilecek yeterli stoklarının olmadığının altını çiziyor. Yine ABD'deki bir GSM operatörü yöneticisi, iPhone 5S'te kullanılan parmak izi okuyucunun iPhone 5S'e son anda eklenmiş olabileceğini, dolayısıyla firmanın bu telefonları yeterli sayıda üretmek için fazla zaman bulamadığı için az sayıda arzın gerçekleşmiş olabileceğini vurguluyor.

Tüm Konu: iPhone 5S bekleyenlere kötü haber!

Resimlerle: iPhone 5S'ten fotoğraflar!

Kaynak: www.chip.com.tr