iPhone'da Microsoft izleri

CHIP Online
16-12-2008, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft'un iPhone için geliştirdiği ilk uygulama hazır; diğerleri ise sırada bekliyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/iPhone-da-Microsoft-izleri_10045.html

Resimlerle: iPhone 3: Geleceğin iPhone'ları nasıl görünebilir?

Microsoft ve Apple'ın yıldızları iki şirketin kuruluşundan beri bir türlü barışmadı. Aralarındaki rekabet ise çoktan bilgisayarların dışına taştı. İki firmanın da yetkilileri her fırsatta birbirlerini eleştiriyor ve kendi ürünlerini ön plana çıkarmaya çalışıyor. Özellikle de Microsoft bu konudaki sert tutumları ile tanınıyor. Hatta Microsoft'tan Steve Ballmer'ın kısa bir süre önceki iPhone hakkındaki [url=""] olumlu görüşleri [/url] şaşkınlık yaratmıştı. Bu kez de Microsoft, iPhone için bir uygulama geliştirdi.

Seadragon adı verilen uygulama, kullanıcıların cep telefonundan resim ve fotoğrafları görüntülemelerine ve görüntüleri yakınlaştırıp uzaklaştırmalarını sağlıyor. Uygulama ayrıca seçilen fotoğrafları sanal 3 boyutlu bir ortamda bir araya getirebiliyor. Microsoft Live Labs, bu uygulama için iPhone'u seçmelerinin sebebini Apple'ın ünlü telefonun geniş dağıtım ağına sahip olması olarak açıkladı. İşin ilginç yanı Seadragon henüz Microsoft'un Windows Mobile sürümü bulunmaması.

Tüm konu: iPhone'da Microsoft izleri

Resimlerle: iPhone 3: Geleceğin iPhone'ları nasıl görünebilir?

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Microsoft ve Apple arasındaki buzlar eriyor mu?

frozen
16-12-2008, 06:21   |  #2  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

Hayır. Bence Microsoft başka birşeyin peşinde. Apple a karşı "Senin atına benim jokeyim biniyor(ya da koşturuyor-hangisi uygun geldiyse size-)" gibi bir olayın peşinde MS. Ücretsiz yazılımlarla Apple fanlarına kendini sevdirmenin yollarını arıyor. Bir yandan da Apple ın kulvarında yer ediniyor. Zamanla çok daha geniş bir alanı kaplayacaktır iPhone üzerinde MS.

Son Düzenleme: frozen ~ 16 Aralık 2008 06:22
Fattur
17-12-2008, 16:39   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Apple ı alacak olabilir mi? Acaba bundan yakınlaşıyor?
:D:D:D

Eriyeceğini sanmıyorum.Frozenin dediği gibi