iphone kullanıcılarına güncelleme önerisi

Ciim
18-06-2009, 02:36   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
454 mesaj

merhaba arkadaşlar uzman sayılabilecek derecede iphone bilgim mevcut 1 yıl civarında 2g iphone umu kullaıyorum ve her türlü unlock ve sorunumu kendim hallediyorum.

başka bir iphone konusunda bir arkadaşımın sorusu üzerine uyarı olarak konuyu açıyorum..

türkiye saatiyle 17 temmuz saat 20:00 de yeni firmware olan 3.0 indirilmeye sunuldu yaklaşık 6,5 saat oluyor yani...

şimdi eğer telefonunu yurt dışından getirip türkiyede kullanan varsa kesinlikle şuan için bu versiyonu iphone una kurmasın çünkü telefon özelliği devre dışı kalır ve ipod gibi kullanmak zorunda kalabilir...

türkiyeden türkcell yada vodafone ile alan arkadaşlarım siz direkt olarak itunes üzerinden indirip kurabilirsiniz daha sonra yine itunes üzerinden aktifleştirip kullanabilirsiniz...

yurt dışından getirenler neden kurmasın?
çünkü yurt dışında özellikle abd den geliyor bu cihazlar ve orda at&t denen bir operatörün kartını kullanma mecburiyeti ile satılıyor bu nedenle bu kart olmadığından aktif edemezsiniz diyelim aktif ettiniz at&t dışında çlaışmaz türkcell le felan...

not: italya,hong kong,taylan gibi ülkelerden alınma iphone 3gler otomatik unlocklu yani her kartla çalışır bu arkadaşlarda itunes tan indirip versiyon yükseltebilirler...

akl2ep
19-06-2009, 00:19   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

ciim kardesım tesekkurler.Beğendim

toguz96
24-06-2009, 19:13   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

kardeşim ben yurtdısından iphone 3g s getiricem bunu unlock ettikten sonra türkcell e kayıt ettiricem değilmi?

Birde bu işlemleri yaptıktan sonra iphone u update etsem birşey olurmu?

Ciim
27-06-2009, 02:28   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
454 mesaj
toguz96
kardeşim ben yurtdısından iphone 3g s getiricem bunu unlock ettikten sonra türkcell e kayıt ettiricem değilmi?

Birde bu işlemleri yaptıktan sonra iphone u update etsem birşey olurmu?

cihazı hangi ülkeden getirdiğine bağlı çünkü dışardan getirilen çoğu cihaz oranın kartını kullanmak üzere ayarlı dolayısıyla unlock denen işlem gerektiriyor... 3gs modeli şuan unlock edilemiyor ama yakın zamanda edileceğine dair işaretler var... ilk versiyon iphone ı kıran George adlı şuan 19 yaşındaki genç yeni 3gs ide kırabileceğini belirten yazı yayınladı ama şuan mümkün değil...

kayıt işine gelince yurt dışından geldikten sonra 30 gün içinde imei nosunu verip cihazı pasaportuna kaydettirebiliyorsun...

itunes üzerinden update leri yükleyeceksin ama dediğim gibi cihaz abd den alınmaysa unlock işlemi gerektiricek o yüzden bu işlemleri yapmadan önce belirli siteleri takip etmelisin... özelden ulaşırsan sana şuan görevli olduğum bir iphone sitesinin adresini verebilirim her türlü bilgiye ordan ulaşabilirsin..