iPhone'lar için beklenen Jailbreak yayınlandı

CHIP Online
26-02-2014, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

iOS 7.0.4 ve 7.0.5 sürümleri için bir süredir beklenen jailbreak haberi geldi!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/iph ... yinlandi_45614.html

Resimlerle: Büyüleyen iPhone 6 konseptleri!

Apple mobil cihazlarının üretici tarafından koyulan kilidini kırıp onların gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak isteyenlerin yardımına koşan Jailbreak işlemi için yeni bir versiyon yayınlandı. JamRa1n Jailbreak ile iOS 7.0.5 çalıştıran iPhone 5, 5S, 4S, iPad ve iPod Touch cihazlarında Jailbreak işlemi yapmak mümkün oluyor. Uygulamayı indirmek isteyenlerin, öncelikle onu satın alması gerekiyor.


Bazı kullanıcılar, iOS 7.0.5 / 7.0.4 yükledikten sonra pişman olarak eski işletim sistemine dönmek isteseler de bu mümkün olmuyor. Jailbreak ile bu işlemi gerçekleştirmek mümkün. Ancak yeni Jailbreak'ın iPad 2 ile çalışmadığını hatırlatmak gerekiyor zira Apple'ın iPad 2'de kullandığı güvenlik önlemlerini geçmek henüz mümkün görünmüyor. Ancak Jailbreak ekibi bu cihaz üzerinde de çalışıyor ve iPad 2'de Jailbreak çalıştırmak mümkün olduğunda Twitter hesapları üzerinden duyuracaklarını ifade ediyorlar.


Jailbreak işlemi yapmaya niyetli "iCihaz" sahiplerine bunun teknik bir işlem olduğunu ve yapılacak ufak bir hatanın bile cihazları için büyük tehlike oluşturabildiğini hatırlatalım. Ayrıca bu işlemin garantiyi devre dışı bırakabildiği de unutulmamalı. Bizden uyarması... 

Tüm Konu: iPhone'lar için beklenen Jailbreak yayınlandı

Resimlerle: Büyüleyen iPhone 6 konseptleri!

Kaynak: www.chip.com.tr