iPhone üzerinden de torrent indirebilirsiniz!

CHIP Online
13-12-2008, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bilgisayar kullanıcılarının vazgeçilmezi olan torrent'lere artık iPhone üzerinden de ulaşılabilecek.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/iPho ... ilirsiniz_9773.html

Resimlerle: Torrent hızınızı artırmanız için ipuçları

Yakın zaman içinde Türkiye'de de satışa sunulan Apple'ın favori akıllı telefonu iPhone'un kullanım alanı gün geçtikçe biraz daha genişliyor.

Ancak iPhone'un kopyalama ve yapıştırma konusunda her zaman bir sıkıntısı oldu. Örneğin arama motorlarından edinilen torrent URL'lerinin kopyalanması ve bunların kendi uTorrent WebGUI arabiriminize yapıştırılması gibi günlük aktivitelerde yer yer problemler ortaya çıktı.

Ancak uTorrent WebAPP, iPhone'da yaşanan bu problemi maziye gömmüş durumda. Zira uTorrent WebAPP ile artık torrent'leri arayabilir ve ilgili URL'yi doğrudan kendi uTorrent WebGUI'nize atabilirsiniz. Böylece siz evden uzaktayken de internetten indirme işlemini başlatabileceksiniz.

İnternet kullanıcıların artık en çok tercih ettiği servislerden biri olan BitTorrent, istenildiği taktirde iPhone üzerinde de kolaylıkla kullanılabiliyor. uTorrent WebAPP uygulaması ile nerede olursanız olun, istediğiniz torrentleri arayabilir ve PC istemcinize ilgili torrentleri kolayca ekleyebilirsiniz.

uTorrent webAPP, iPhone ile torrent'leri aramanıza izin verirken, ayrıca bu torrentleri doğrudan download sırasına da ekleyebilmenize imkan veriyor. isoHunt'ın JSON arayüzünü kullanan söz konusu iPhone web uygulaması, en son torrentleri kolayca bulabilirken, onları iPhone'un küçük ekranına da yine aynı kolaylıkla sorunsuz bir şekilde uyarlayabiliyor. iPhone'nunuzdaki torrent'lere göz atmak için ise iPhone GUI eklentisi ile uTorrent WebUI'ın PC'nize kurulmuş olması gerekiyor.

Bu işlemlerin ardından ise louish.com/iphone adresine göz atmak suretiyle IP ve port'unuzu girmeniz yeterli. Girmiş olduğunuz IP ve port iPhone üzerine kaydedildikten sonra, artık bu verileri her torrent aramanızda tekrar tekrar girmek zorunda da kalmayacaksınız.

Tüm konu: iPhone üzerinden de torrent indirebilirsiniz!

İzleyin: Bu da yasaklandı!

Resimlerle: Torrent hızınızı artırmanız için ipuçları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: iPhone'unuz var mı? Yok ise yakın zaman içinde almayı planlıyor musunuz?

Fattur
13-12-2008, 11:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

 

Yok almayı dad düşünmüyorum da.şimdi iPhone dan 1.4 gb lık bir torrent indirmek akıl karı mı?

bwhiteb
13-12-2008, 14:48   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2008

yok ama sırf torrent indiyor diye de almam Beğendim