iPod driver sorunu

xtreme
07-09-2006, 11:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba,

bir mp3 çalar, ya da ipod var elimde. Şimdi ben buna apple'ın driver dediği son şeyleri yükledim apple.com sitesinden (iPod Updater 2006-06-28) ancak şuanda ipod şarj olabiliyor, itunes ipodu görmüyor. ayrıca sorunun bence kaynağı da belli. Durmadan ipod driver arıyor. Windows Aygıt yöneticisi> diğer aygıtlar bölümünde usb bağlantısı yapınca hep bir iPod çıkarıyor ünlemli. Ama böyle bir driver yok. O ipodsetup (ipod+itunes)ü kurdum, sonra baktım bazı yerlerde böyle sorunlar var ama cevap hep sil hepsini baştan kur. onu da denedim olmadı.

Çözüm önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

(model: A1136, ipod -nano falan değil- 27,7 GB)

drburhan
07-09-2006, 12:10   |  #2  
Taze Üye
11 mesaj

yeni ipod ise ilk cd den yüklemen gerekir, yeni driverlar sayesinde  bizim 2 ipod tamire gitti ben tavsiye etmiyorum ipodu bozuyor.. yok eski den beri kullanıp yeni update ettinse ipod updateden yeniden yüklemeyi deneyin yani formatlayıp ilk cd den kurun.

xtreme
07-09-2006, 12:43   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

tamam, zaten ilk olarak öyle yaptım. şimdi sürücüyü kuruyorum, aynen şöyle bir yazı çıkıyor: plug in an ipod to update. iyide zaten usb'ye 'plug' ettim. bu arada itunesten de görmüyor ipodu, zaten çok zayıf bir kurulum rehberi yapmışlar. ama drburhan dediğim gibi ipodu ilk cdden kurunca da çalışmadı. yani eskiden beri kullanma diye bir olay yok, dün aldım daha.

herşeyden önce ilgi gösterip yanıtladığın için teşekkürler.

değiştirme: yeni sürücüyü kurmamın sebebi zaten paketten çıkan cddeki programın çalışmaması.

Son Düzenleme: xtreme ~ 07 Eylül 2006 12:46