İşin ustalarından Blu-ray'e büyük destek

CHIP Online
29-12-2008, 19:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bir türlü rayına oturmayan Blu-ray'e Hollywood'un iki ünlü yönetmeninden büyük destek geldi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/isin ... uk-destek_9853.html

Hollywood'un tartışmasız en büyük yönetmenlerinden olan Kevin Smith ve Hellboy'un başındaki isim Guillermo del Toro, yaptıkları açıklamalar ile Blu-ray formatından son derece memnun olduklarını söylediler.

Özellikle Kevin Smith'in, Blu-ray'e olan hayranlığını anlatırken zaman zaman abartıya kaçtığı bile söylenebilir. Smith'in koyu bir Blu-ray savunucusu olmasının altına yatan en önemli nedenlerden biri hiç şüphesiz Paramount Home Entertainment tarafından hediye edilen 103 inç'lik Panasonic plazma televizyon ve bir adet Blu-ray oynatıcı. Bu iki hediye, yönetmenin Blu-ray'e bakışını değiştirmiş...

Blu-ray ile film izlemenin artık çok farklı bir boyuta ulaştığını dile getiren Smith, bu konudaki görüşlerini Home Media Retatiling dergisine şu sözlerle ifade etti: "Yatağıma uzanıyorum ve televizyonu seyrediyorum. Ancak artık televizyonda film izlemekle kalmıyor, adeta kendimi filmin içerisinde gibi hissediyorum. Bu durumda Blu-ray'e aşık olmamak mümkün mü?"

Tüm konu: İşin ustalarından Blu-ray'e büyük destek

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizin bu haberle ilgili düşünceleriniz...

Lammoth
29-12-2008, 20:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
178 mesaj

blueray film izlemek gerçekten çok keyifli

Fattur
29-12-2008, 22:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

BAna da bedava gelse bende beğenirdim :D

physfg
30-12-2008, 02:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

blue ray gerçekten görüntü kalitesinde diğerlerine basıp geçiyor ama şu an kazıklama evresinde...belki 3-5 yıla fiyatlar uygun olunca yüksek kaliteye geçiş herkes için mümkün olur...

muttley
20-12-2009, 02:34   |  #5  
Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: Fattur  
BAna da bedava gelse bende beğenirdim :

:)) blu ray gercekten keyif veren bi olay simdilerde tam oturmasada baslicak elbet cakma cd si  olsa ps3 satisida patlar (sahsen alirdim o zaman) ama cd de kalmicak belki,cepte tasinan 10 tb hdd lerde olur koca arsivler belkide kalemlerde:)

O_uzHaN
20-12-2009, 10:43   |  #6  
O_uzHaN avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,061 mesaj

arkadaşlar blue ray okuyucular normal dvd ve cd de okuyabiliyor mu?

loseface
20-12-2009, 11:03   |  #7  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,757 mesaj

evet okurlar :)
Daha oturmamış bir sistem oturmamş derken yaygın olmadığı için pahalı biraz :)
İleride inşallah :)