Isınma Sorunu ve Mavi Ekran!

MuratcaN_007
18-12-2009, 23:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaslar pc yı alalı yaklasık 5 6 ay oldu ama ılk zamandan berı mavı ekran sorunu cıkarttıyodu yakın zamanda servıse gıttı anakartı ve ram ı degıstı bı suredır problem yokken 2 3 gundur ara ara mavı ekran alıyorum bır cok sey denedım olmadı bunun sebebının ısınmadan kaynaklandıgını dusunuyorum
Sıstemım su
ASUS P5QL anakart
kıngston 4gb 800mhz ram
zotac gtx275 ekran kartı
Q8400 quad core ıslemcı
gıgabyte 720W psu
bu arada kasam aopen qf50 mıd. tower bı kasa yanı bu sısteme gore oldukca kucuk ve sogutması cok yetersız mavı ekran sorununun kaynagı ısınma olabılır m sıstem yuklu ıken ekran kartı sıcaklıgı 70ın uzerınde oluyor dıger degerlerde normalın ustunde ayrıca mavı ekran sadece oyunlarda ortaya cıkıyor bellı bır sure sonra yardımcı olursanız sevınırım sımdıden tesekkurler

KAPTANELVIS
19-12-2009, 23:34   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
60 mesaj

dostum sıcaklık sorunu olabilir.
speedfan isimli programı kur orda sıcaklık degerlerini incele.
önce işlemcin için en yüksek sıcaklık degeri kaç onu bul internetten ona göre speddfan degerlerine göre kıyaslama yap.
birde bıosta işlemcin için üst düzey risk taşıyan sıcaklık degerine bak.
bıosta bu deger örnegin 70 derece ise ve işlemcin 70 derece olursa bıos pcyi kapatır reset atar yani.
bende gmc marka küçük kasa var ama sirkülasyon cok iyi.ancak kalorifer petegi yanında oldugu için acayip ısınıyo ve bende içine salyangoız fan vs takarak idare etmeye calışıyorum.
bu sıcaklık konusunda cok sıkıntım oldu ve ugrastım.
bi dene bakjalım nasıl olucak.