Isınma Sorunu Yardım

skapte
26-08-2016, 19:04   |  #1  
skapte avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

merhabalar. laptopum sadece oyun oynarken kapandığından ötürü temizlemek için açtım,tozları alıp termal macununu değiştirdim. Fakat bu sefer sadece kapanma süresi uzadı fakat yine kapanıyor. Laptop lenovo g 570 oldugu için kabulleniyorum bu durumu fakat şunu sormak istiyorum. Termal macunu ilk resimde görülen işlemci ve ekran kartının bulundugu bakır blogun üstüne sürdüm ondan sıkıntı yok sanırım. Fakat klavyeyi söktüğümde ordada ekran kartımsı bi yüzey oldugunu farkettim fakat üstünde ne bakır cubuk nede bi fan vs yok acaba orayada macun sürmelimiyim ?

Termal macunu sürdüğüm bölgeler bu bakır kısımların altındaki parlak plakalar idi.

Bu şu an sadece chrome da chip online var iken yani neredeyse yüksüz sıcaklığı.

Bu ise bahsettiğim burayada termal macun sürmelimiyim dediğim bölge (fotografı netten buldum )

Ve son olarka klavyenin arka yüzeyindeki malzeme. macunumsu ama termal macun değil sanırım. ben bu malzemeyi termal macundur diye söktüm attım ama sonradan farkettim sadece klavyenin o parlak alana denk gelen kısmında var yani termal macunlar gibi parlak kısmın üstünde yoktu. Şu an bilgisayar Bu fotograftaki hem klavye hemde parlak yüzey üzerinde macun olmadan calısıyor.

Son Düzenleme: skapte ~ 26 Ağustos 2016 19:07 Neden:
emircan7321
26-08-2016, 19:13   |  #2  
Taze Üye
5 mesaj

kardeş leptop kaç yıllık

skapte
26-08-2016, 19:18   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

dostum 4 senelik . kapanmasını anlıyorum zaten onda sıkıntı yokta kafama takıldı acaba o klavyenin altındaki kısıma sürmem gerekiyor mu?  gerçi 4 yıllık ama ben herzaman açıp temizliğinide yapmışımdır yinede normalmidir kapanması

Son Düzenleme: skapte ~ 26 Ağustos 2016 19:19
emircan7321
26-08-2016, 19:22   |  #4  
Taze Üye
5 mesaj

kardeş ekran kartın ısınıyo olabilir

skapte
26-08-2016, 19:27   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

belkide öyledir ama değişim olmuyo sanrım bu tip laptoplarda zaten eski oldugu için değmezde. Diğer konuda bi bilgin yok sanrım. Teşekkür ederim ilgi gösterdiğin için.